| pulcino a întrebat:

Un barbat insurat poate iubi o amanta? de ce, daca are sotie?

Răspuns Câştigător
| yasminna a răspuns:

Pentru ca nu isi iubeste sotie, pentru ca amanta ii satisface toate capricile, pentru ca se poate plange amantei despre neplacerile pe care le are acasa cu sotia, pentru ca amanta stie unde a gresit sotia si are grije sa nu faca aceleasi gafe.Si da poate iubi pentru ca nu il impiedica nimic, ca nu are constiinta.

34 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca nu-si mai iubeste sotia.

Anna
| Anna a răspuns:

Poate avea si sotie si amanta dar nu poate iubi doua in mod echitabil...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Intrebarea asta nici macar retorica nu se pote numi! E ca si cum ai vrea sa reinventezi roata, dar cu alti parametri intre raza si circumferinta! E o kestiune foarte veche, poate... sau sigur maiveche si decat Biblia, pentru ca omul si relatiile sunt mult mai vechi! Ia vezi acolo, pe la proverbe si in alte capitole, si ai sa te convingi k, din moment ce acolo deja apar relementari si interdictii, (ca si in Decalog!), aspectul emult mai vechi! Una-i una si alta-i alta, pricepusi?!

mira
| mira a răspuns:

In mod sigur o poate iubi.Sotia poate fi coplesita de grij, de responsabilitati, pe cand amanta se mobilizeaza total pentru a cuceri, pentru a se pune in valoare, mai ales daca stie ce-l nemultumeste pe sot la sotia sa. Mira

assiris
| assiris a răspuns:

Poate "iubi" si 10 amante, doar el stie ce e in dufletul lui dar pana la urma vine acasa la sotioara iubita si tradata.

cristian
| cristian a răspuns:

Atata vreme cat nu afla sotia da.
Dupa ce afla trebuie sa manance numai hrana rece.

| otypa a răspuns:

Hm, hm. da un barbat poate iubi nu numai o amanta pote si 1000dar daca sotia lui il iubeste mult si face tot pentru el tot la sotie merge. aha sunt multi barbati care vrea sa aiba tot timpul ceva nou dar asta nu inseamna ca le iubeste pe toate

| leeanna a răspuns:

Pentru ca sotiile uita uneori ca trebuie sa fie si amante pentru sotii lor. Daca ar reusi sa se detaseze de "zilnicele probleme" poate alta ar fi situatia. Dar intrebarea este... a facut ceva barbatul sa poata fi sotia lui si amanta? a fost indeajuns de barbat sa ia asupra lui din "zilnicele probleme" ca sotia sa poata fi si amanta?

| camelia_1697 a răspuns:

Daca dragostea pentru sotie a murit din "n" motive, atunci isi gaseste alinarea in bratele altei femei, dar in acelasi timp nu realizeaza ca odata amanta devenita sotie, nu va mai prezenta acelasi interes.

| gaby_6466 a răspuns:

Da poate iubi pentru ca ii poate da ce sotia nu. i da si asa se completeaza daca sotia ar fi si sotie in casa si amanta in pat barbatul nu ar mai cauta o amanta.eu sunt casatorita si ii dau sotului exact ce isi doreste si el mie ziua sotie si mama si noaptea amanta in adevaratul sens al cuvintului si al meu nu cauta amanta. iar barbatul care iubeste o amanta are sotie pentru ca vrea sa fie la casa lui si sa aiba cina sa il ast acasa cu bratele deschise

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ''De ce'', amindoi, fata si baiatul, cand erau in timpul prieteniei, si-au consumat toata iubirea pe care ar fi trebuit sa o pastreze pentru dupa casatoria lor si acum sotul vrea, poate, o alta iubire cu alta femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un sot care ma iubeste mult, dar ma deranjeaza cind se uita si dupa alte fete pe strada citodata insistent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatii iubesc mereu, eu cauta mereu ceva nou. Nu stiu de ce dar asa este. Si eu sunt amanta unui barbat, mi-ar putea fi tata. Il iubesc ca proasta, dar el acum dupa patru ani mi-a spus ca nu vrea iubire, nu-l intereseaza. Vrea doar sa se simta bina si vrea ceva nou. Asa sunt barbatii. De fapt unii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata asta e o porkrie nu se mai stie de iubire de sentimente, calitatea sexului conteaza. am fost casatorita cu un barbat 7 ani avem un copil de 4 ani insa am divortzat dupa nasterea copilului de ce? nu l mai puteam satisface. in fine acum si a refacut viata are o doamna cu 2 copii unu de seama cu al lui iar eu din razbunare am devenit amanta lui sa i arat ce fraier a fost si fac eu cum vreau. e prea mult intr un cuvant nu mai cred in nimeni nici macar in mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar noi de ce trebuie sa fim amante? Ce calitati are un barbat insurat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ca fac? crying( stau cu un baiat care locuieste in aceeasi casa cu concubina lui de un an, cu acest baiat am mai fost in copilarie sa zicem, dar din cauza distantei nu am mai tinut legatura, acum ca ne-am intalnit si suntem mai aproape suntem din nou impreuna, ea stie despre relatia noastra, de foarte multe ori s-au certat pe tema asta, el i-a zis ca ma iubeste, sa plece bla bla., ea ea urmeaza sa plece in spania peste cateva saptamana. si mi-a promis ca atunci va vb. serios cu ea ca vrea sa se mute cu mine si sa nu mai aibe nici o treaba cu ea, intrebarea mea este oare daca ar vrea sa scape cu adevarat de ea nu ar face asta in orice moment? si daca mai merita sa continui aceasta relatie. aa si inca ceva pe aceasta femeie nu a scos-o niciodata la o petrecere sau ceva d genu`, de cand este cu mine fara mine nu iese nicaieri, pleaca si noaptea ff tarziu d acasa doar ca sa vina sa ma vada ea banuiind ca vine la mine, dar lui nu ii pasa de acest lucru, si inca ceva si nu va mai stresez tongue, si o prietena ff buna de-a lui m-a sfatuit sa am putina rabdare ca o sa fie bine din discutile pe care ea le-a auzit ca "intre barbati ", chiar il iubesc si el mi-a demonstrat prin fapte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa si inca ceva big grinbig grinbig grin se afiseaza cu mine si de fata cu cunostiintele ei. hai ca nu va mai streseztongue, ast rasp pls.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poate iubi si o amanta dar poate si sa o foloseasac ca pe un oboect, asa cred ca am patit si eu si nu stiu ce sa fac acum, sunt casatorita de 9 ani si am o relatie cu un barbat minunat de 6 ani, cel putin asa am crezut pana acum. de multe ori mi-a promi sa o sa isi lase sotia dar nu a facut-o nici in ziua de azi, sau mai bine spus a facut-o ea l-a lasat si pe urma s-a intors la el ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat si el a acceptat cica din cauza copiilului ca au un baietel minunat impreuna ei dar ironia sorti ca si cu mine are un copil si la ce bun ca pe mine nu mai ma baga in seama acum si nu vrea sa mai auda de mine spunand ca l-am stresat prea mult in anumite privinte. eu nu am facut alt ceva decat sa il iubesc la nebunie si cu patima nimici mai mult si ca drept rasplata azi plang ca o proasta si arat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un barbat insurat isi iubeste sotia, nu amanta, fiindca amanta este doar pentru distractie, sa se simta si el barbat ca toti ceilalti Findca eu am patit-o, si cand imi spunea ca isi iubeste nevasta am crezut ca pica cerul pe mine credeti-ma este foarte greu sa fi amanta, si mai ales sa ajungi sa pui si suflet in relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu... e o dilema si pentru mine.Am o relatie de 6 luni cu un barbat casatorit si el imi spune ca ma iubeste.Nu stiu ce sa cred...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inimii nu-i poti poruncii...cand se intampla sa te indragostesti nu mai conteaza ce e in jur, nu mai conteaza ca ai familie, principii etc... te indragostesti si atat chiar daca stii ca gresesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va mai bagati fetelor in astfel de relatii. feriti-va sa va mai bagati cu barbati insurati nu castigati nimic si mai si suferiti dupa urma lor. asta am patit si eu ca majoritatea fetelor am iubit un barbat insurat si am suferit enorm incercati sa va debarasati de ei cu ambitie si vointa prin asta am trecut si eu si vreau sa va zic ca nu mai sunt cu el de foarte mult timp si ma suna app zilnic ii raspund sunt rece cu el. nu ma mai intalnesc cu el nimic ca sa nu poata sa ma mai suceasca iar ...asa ca ambitia e cea mai buna in caziul asta ca daca nu ai ambitie stai incepi il iubesti din ce in ce mai mult si o sa ajungi la o suferinta ff grea pentru tine si poate el o sa se distreze se duce doarme linistit langa nevasta si voi suferiti ...va pup si nu stiu aveti grija ca nu e de joaca cu astea e suferinta prea mare sad:X:X:*:*:**:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca sotia nu-i ofera ceea ce vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau o relati de mica durata 23 ani sunt din bucuresti id este vasile_mihaitza86

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbim despre iubire sau despre sex? cand iubesti nu te uiti daca amanta face sex de caliate sau iisatisface lui toate fanteziile. O iubeste pentru. ca s-a indragostit de ea. Voi cand v-ati indragostit de ce v-ati indragostit ca a fost sexu de calitate?laughing)))).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ...am si eu o relatie cu un barbat insurat de vreo 2 ani el spune ca ma iubeste, ne petrecem destul de mult timp impreuna,, cu sotia lui ma inteleg foarte bine dar uneori cand ii vad impreuna ma apuca gelozia dar reusesc sa ma stapanesc. el imi tot spune ca ma iubeste chiar mia demonstrat chestia asta ne vorbim ff deschis stiu foarte multe despre el,, poate chiar mai multe decat sotia sa... oare chiar tine la mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut am un pr avem o relatie de 2 ani si ceva.il iubesc. dar totusi la putin timp dupa am inceput o relatie cu un barbat insurat ne cunosteam dinainte sh cu timpu am inceput sa simtim o atractie reciproca.cu timpul am inceput sa avem o relatie cat se poate de serioase el imi tot spune ca ma iubeste sh chiar mia demonstrat`o.eu locuiesc cu parintii mei care sunt prieteni ff buni cu el sh sotia lui ne cunoastem ff bine ba chiar suntem prietene.de multe ori el ramane la mine peste noapte. mergem in vacante impreuna cu... am inceput sa il iubesc.de multe ori il vad cu sotia lui sh ma apuka gelozia reusesk sa ma stapanesk dar imi este greu sa il vad in bratele ei... oare este bine ce facem? oare chiar ma iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dc nu? atata timp cat amanta sti ce ii place si ii face toate poftele.eu sunt amanta si sunt iubita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost amanta. Vreau sa va spun dragele mele ca nu merita. Am suferit enorm de pe urma acelei reletii. pentru barbatii astia insurati, noi amantele suntem niste instrumente, eu am descoperit ca el, amantul meu, mai avea si alte amante, in acelasi timp. Eu il iubeam, nu i-am cerut nicioata s-o lase pe sotia lui, sunt si eu casatorita, am vrut doar sa-si petreaca mai mult timp cu mine, el nu-l avea, erau prea multe femei in viata, lui. Dragele mele, am ajuns sa cred ca sotul meu este cel mai bun, eu zic ca trebuie sa ne iubim sotii, sa-i facem pe ei sa ne doreasca.Barbatii astia disponibili sa ne fie amanti nu sunt decat niste nesimtiti fara scrupule, se fac ca ne iubesc ne transforma in tarfele lor. eu i-am dat papucii. Faceti-o si voi. Nu-i lasati pe ei sa va distruga. Eu am fost nauca de cap, acum m-am linistit. Bafta tuturor.