| anonim_4396 a întrebat:

Un raspuns sotia m-a inselat in repetate randuri
am si o fetita micuta si nu prea mai stiu cum sa reactionez.
cand am prins-o prima data am trecut cu vedera
a 2-a oara la fel dar mai sunt si a 3, 4,5 acum nu mai stiu ce sa fac un sfat un ajutor ar fi binevenit
daca a mai trecut cineva prin acceiasi situatie sad

Răspuns Câştigător
| simpluone a răspuns:

In astfel de cazuri nu cred ca te poate ajuta nimeni cu vreun sfat. Depinde de tine cat anume duci, o data poate fi o greseala, o intersectie de nevoi a doi oameni ce au renuntat la rationament. De mai multe ori e clar o problema in relatia voastra. Fetita e inca mica si cel mai bine e sa actionezi acum caci ea se va adapta mai usor decat tine. Ca ramane fetita la tine sau nu depinde de judecator, trebuie sa demontrezi in tribunal ca ea este incapabila, fara nici un venit sau cu probleme psihice de a creste copilul. De obicei copilul se da la mama. In cel mai fericit caz daca doresti sa treci prin divort incearca sa ajungi la o intelegere cu sotia si sa divortati prin notar cu tutela comuna.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dao afara din casa si ramai cu aia mica daca esti in stare so cresti sau ramane la parintii tai pana ajunge la o varsta sa stie cum se incalzeste mancarea ba mai mult sa gateasca si ea.

| darrio2007 a răspuns:

Baga-i divort. In asemenea caz fetita va ramane la tine.

| TheGentleman a răspuns:

Stai... Cum anume te-a înșelat? S-a culcat cu alții în patul conjugal?

Purta conversații cu alții?

Înșelat = sex. Restul, nu.

| ionutzzzzz05 a răspuns (pentru TheGentleman):

Dap inselat sex de 2 ori cu 2 diferiti
si multe alte discuti cu altii din pacate

Răspuns utilizator avertizat
| Delcatty a răspuns:

E clar, nu se va schimba niciodata. Nu isi doreste asta si nici nu are vreun motiv sa vrea acest lucru stiind ca o tolerezi.
Cel mai bun lucru este divortul. Probabil ca este greu sa te gandesti ca fetita ta va avea parintii despartiti, dar, gandeste-te, lucrurile vor merge doar din rau in mai rau. Femeia ti se va urca in cap si te va lipsi de respect tot mai tare. Daca te-a inselat, inseamna ca nu te-a respectat din start.

| Liro a răspuns:

Divorțează, câștigii fetița și fiecare pe drumul lui.

| Giovannni a răspuns:

Si mai are dinti?
Daca da esti un papa lapte ipotent.

| ArmyCaptain28 a răspuns (pentru Giovannni):

Te crezi în evul mediu? Fă asta si a doua zi te trezesti cu poliția la usa. Acum revenind la subiect, ar trebui să porți o conversație cu soția ta, totusi aveți un copil împreună si nu este ok ceea ce face. Încearcă si tu sa o recastigi dacă încă ții la ea, fii mai romantic si trateaz-o ca la inceputul relatiei, arata-i ca esti un tată capabil. Dacă toate variantele de mai sus nu merg, bagă divorț, soția o sa regrete enorm fapta si probabil va realiza ce greșeală a facut. Dar nu uita, divorțul DOAR în ultima instanta.