| Eastwood a întrebat:

Unii spun ca este usor sa treci peste o despartire. Eu am cu prietena mea 8 luni si sincer imi e frica sa nu o pierd ca nu stiu ce sa ma fac fara ea sad. Daca o sa o pierd ce as putea face sa trec peste?sad. Nu prea am ce. Nu vreau sa o pierd.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg ce spui. in primul rand gandeste sincer la urmatoarele:
-ce te face sa te refugiezi in bratele acestei tinere?
-de ce EA este universul tau?
Priveste in jur, gaseste oameni cu care sa ceva in comun, fa-ti prietetni. In realitate de ce anume iti este frica? gaseste cauza fricii si o sa gasesti si rezolvare acesti probleme(care vine tot din frica). succes.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca o sa te desparti vei avea de suferit apoi o sa ai pe alta si va fi bine.

| GabrielaIoana a răspuns:

Si eu sunt de 2 ani si o luna cu prietenul meu si tot nu imi pot imagina cum ar fi fara.Tot ce poti sa faci e sa ii spui ce gandesti si sa lupti ca sa iasa totul bine si sa nu se ajunga acolo. Daca tu incerci sa faci asta si daca si ea va face la fel va fi totul bine daca nu vrea asa mult ca tine poate iti va gresi cu ceva sau va pleca de langa tine si atunci nu merita sa o ierti si va trebui sa iti continui viata cu altcineva.Asta e viata, plina de mister si lucruri imprevizibile.Bafta!

| catablondu a răspuns:

Salut, daca va intelegeti bine nu are rost sa te gandesti la asta. Incearca sa faci tot ce depinde de tine pentru ca relatia sa mearga si daca totusi se va intampla, nu e cazul sa disperi. E greu sa accepti cand pierzi, dar viata merge inainte si, ce e al tau e pus de-o parte. Numai bine.

| popmirgea1999 a răspuns:

Sa te imbeti mahmur zi de zi timp de 1 luna 2, 3 depinde cat de puternic esti

| EleSimoo a răspuns:

Din cate inteleg eu, nu ai pierdut-o. De ce nu te bucuri de relatie si te gandesti la lucruri din astea? O sa te afecteze. Nu-ti mai imagina scenarii. Sau nu esti sigur de ceea ce simte pentru tine?

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Tot ce pot spune este ca trebuie sa ai incredere in tine.
Daca sunteti de aproape 8 luni impreuna nu trebuie sa iti faci griji.
Pana la urma toti ne despartim de persoana iubita.
Daca chiar o vei pierde, normal ca vei trece peste.
Va aparea o alta fata si mai frumoasa, desteapta..cum vrei tu.
Viata este grea. Trateaz-o ca atare.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Pa.

| DauFinPreaDivin a răspuns:

Nu te mai gandii la viitor, traieste in prezent ca viitoru' vine el lasa-l!

| Achtor a răspuns:

Nu fa pe cineva intreaga ta lume pentru ca daca pleaca nu mai ai nimic. Sincer mie nimeni nu imi este indispensabil, e ok sa e atasezi de cineva dar nu foarte mult sau obsesiv pentru ca daca pleaca o sa suferi. Traieste fiecare clipawinking

| sweatnees a răspuns:

Ba ce plingi ca o muiere.trebuie saai mai multa incredere in tine.acum ea e cu tine ce mai vrei. daca nu te iubea de mult plecasea. uite punete in fata oglinzi si ziti cu glasu tare:iubesc si sint iubit, iubesc si sint iubit...cind esti cu ea fa-i mai des complimente si zii co iubesti.acum ea e cu tine si nu trebuie sa-ti faci griji pentru ziua de miine ci treieste din clipa asta.

| TakeItSlowXD a răspuns:

Nu te panica. Sunteţi împreună, nu te gândi încă la ce se va întâmpla dacă o vei pierde. Profită de timpul pe care îl ai cu ea acum. Dacă şi ea te iubeşte şi vă respectaţi reciproc nu cred că are ce se întâmpla. Oricum sper că te-am ajutat oarecum. Baftă cu relaţia!

| TaniaMaria97 a răspuns:

Incearca sa comunici cu ea despre sentimentele tale. Spune-i ca iti este foarte teama sa n-o pierzi, iar asa te vei simti mai bine. Daca vei tine in tine, vei suferi mult pentru ca nu sti ce sa faci si o vei pierde fara sa-ti dai seama. Ti-o spun din propria experienta :-)