| UserName250000 a întrebat:

User: #203 (Cosmin.Gaming)
Salut happy ei bine acum o ora voiam sa ii fac o poza mamei mele, am facut nemiscata poza, corect si cand a vazut-o a inceput sa tipe, sa ma bata, pai du-te pe centura, dupa ce ca te strambi in poza, mai si tipi la mine, o fac focalizata la maxim. Intr-o zi a dat sangele pe mana mea din cauza ca nu i-am facut o poza cum trebuie, pai cum sa fac? Ea se stramba de fiecare data in poze. Asa face si la tatal meu, iar intr-o saptamana parintii mei o sa divorteze, mama o sa plece, iar tatal va ramane. Tatal meu e de treaba, cu el ma plimb de fiecare data cand ies la un suc cu prietenii, el nu e betiv, nu injura, nu m-a batut niciodata, m-a certat doar cand i-am varsat odata fara sa vreau cafeaua pe pantaloni, dar i-a trecut in 10 minute. Mama mea tipa ca un balaur cand fac asa din greseala. Ce parere aveti de mama mea? Si cu cine sa stau de acum intr-o saptamana? Cu tatal meu sau mama mea? Din cauza mamei mele am luat 5 la examen cu toate ca eram de 10 la scoala, luam 10 chiar si la cele mai grele teste (atunci mama mea era plecata 2 luni in Italia). Cum am luat 5 la examen? Din cauza ca mama mea a inceput sa tipe ca un balaur in dimineata examenului, iar 12 ore in acea zi nu reuseam sa imi revin din nervi. Din cauza ei am intrat la un liceu prost. Cand aude ca ii sun pe bunicii mei, incepe sa tipe mai ceva ca un lup, pai stai asa, cum sa faca asa ceva mama mea? Din cauza asta, o saptamana saracii bunici nu au mai vorbit cu mine de supararea lor. Cand nu mananc tot din farfurie imi toarna toata mancarea in cap si ajunge si pe jos si dupa tipa ca de ce am facut mizerie. In alta zi vorbeam cu un prieten si ea mi-a spart telefonul meu S9+ pe care am dat multi bani si dupa zice ca eu l-am spart. In alta zi ma punea sa caut in dulap dupa o bluza, dar bluza era in alta parte. A inceput sa dea foc la parchet si la imbracaminte si dupa sa dea vina pe mine ca incendiez casa. In alta zi si-a scapat telefonul pe jos din cauza ca nu l-a tinut bine si dupa a inceput sa ma bata ca eu l-am spart. Mama mea e o fiinta care isi bate joc chiar de oricine, tot timpul pe strada ma bate de se sperie ceilalti oameni, ceilalti oameni tipand la ea sa nu ma mai bata. Scuzati pentru unele cuvinte urate folosite la adresa site-ului, dar as vrea sa stiu parerea voastra despre mama mea si unde sa raman. Eu as zice sa raman cu tata ca nu mi-a facut niciodata vreo problema. Mentionez ca intr-o luna fac 14 ani. Si scuzati ca nu am scris cu "mi" inainte sa pun cratima si dupa litera "a", dar robotul e foarte prost si nu posteaza asa intrebarea

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A inceput sa dea foc la parchet si la imbracaminte, si dupa sa dea vina pe mine ca incendiez casa.
Chiar dacă lucrează în Italia, acest gest este de om bolnav, chiar dacă asta se manifestă doar în relația cu tine. Așa că acest nivel de boală o descalifică ca mamă care să se ocupe de tine acum. Așa că, ca să poată da foc singură undeva fără să te acuze pe tine, părerea mea să mergi cu tata.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| Mircea08 a răspuns:

Ai scris :
"'....cand a vazut-o a inceput sa tipe, sa ma bata, pai du-te pe centura, dupa ce ca te strambi in poza, mai si tipi la mine,..."
De ce ai spus mamei tale sa se duca pe centura? Eu cred ca tu esti problema, ca de fapt minti, si asta pentru ca nu suporti pe mama ta.
Inainte de a pretinde un comportament ireprosabil de la altii, consider ca ar trebui sa iti corectezi tu comportamentul, si spun asta deoarece este de neimaginat ca un copil sa-si trimita mama pe centura.

| UserName250000 explică (pentru Mircea08):

Pai am folosit la nimereala "pe centura" ca sa inlocuiesc cu un cuvant urat

| Mircea08 a răspuns (pentru UserName250000):

Indiferent unde ai spus sa se duca tot foarte rau este. Eu nu iti fac observatie, incerc sa-ti explic faptul ca cei din jurul tau tot oameni sunt si vor si ei ca si tine ca ceilalti sa se poarte frumos cu ei. Fii tu un exsmplu de comporament si vei vedea ca se schimba si cei din jurul tau

| essy a răspuns:

Mama ta are probleme grave.și tatăl ce zice despre toate aceste grozăvii de le face ea nu ia măsuri o lasă să se comporte așa cu tine?

| Alex21222a a răspuns:

Eu sincer, daca eram in locul tau, si imi facea lucruri de astea, l bateam, filmam in primul rand sa vada 'tatal meu' ce face ea si apoi o bateam, traiesti prea horror.