| anonim_4396 a întrebat:

Va deranjeaza faptul ca sunteti niste esecuri totale comparativ cu fostii vostri colegi / prieteni sau nu va ganditi de loc la asta?

22 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ma deranjeaza, pentru ca nu sunt un esec, comparativ cu cei din jurul meu. Poate tu.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Normal ca nu esti esec. ai sigla de campionul zilei laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt singurul cu sigla.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mă dreanjează. Sunt un eșec, dar nu total. Iar cum unii se grăbesc să moară înaintea mea, și eu mă abțin deocamdată, treptat, treptat îmi dau seama că peste eșecul parțial se suprapune o doză de succes.

| mentholinks a răspuns:

Esec in sensul material sau cum?

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

In general

| Emma30555 a răspuns:

Ma interesează sa fiu fericita, nu ma compar cu ceilalți.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nope, sa moara capra vecinului, ca pe a mea am gatit-o de mult big grin

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Bai decat sa fiu plecat prin Germania, Spania sau dracu mai stie unde in agricultura si sa fac ceva ce detest mai bine ca mine, in armata, cu niste bani facand ce imi place

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Multi dintre colegii mei sunt niste esecuri si eu inca ma descurc destul de bine(nu ca ma laud!)

| DonEduardo a răspuns:

Nu sunt esec in comparatie cu nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimeni nu este un eșec! Toată lumea are calitățile lui. De exemplu eu nu pot sa rețin ușor că restul clasei, dar față de mulți colegi eu muncesc pentru note și am un comportament mai adecvat. De oarece cunosc colegi care pot învăța foarte bine, dar nu le pasă și nici la comportament nu lucrează.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Invatatul si notele din scoala nu prea au legatura cu invatatura in timpul vietii dar ai dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depnde ce intelegi prin eșec sau cum definisti succesul. Eu cred a cel mai mare esec este nu-ti indeplinesti visele si dorintele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine a zis că sunt?

| Mogiojojo a răspuns:

Nu toti suntem esecuri, esece, eseici ceeeeee?

| TFL007 a răspuns:

Ceva de genul de aceea ma bucur ca a dat corona virus peste noi ca nu s-a mai tinut petrecerea de 10 ani de la liceu, oricum am sters si Facebook si insta tot... nu toti sunt realizati, majoritatea, insa cum ar pica sa ma duc cu poola in mana acolo si sa ii vad pe toti etalati cu prietenul sau prietenele! nici nu vreau sa imi imaginez pentru o secunda cum as parea in fata lor

| mihaela000ela a răspuns:

Nimeni,nu este,, esec total,,! nu exista grad de comparatie ..esecurile tale, nu le poate trai nimeni ..implinirile tale, sunt doar ale tale! diversitatea, este prezenta si aici! Suntem unici!

| TraianIImperator a răspuns:

Da, mă deranjează. Menționez că s-ar putea să am anxietate socială generală.

| ColaDeCashmir a răspuns:

Pai daca toti suntem esecuri atunci nu exista oameni care nu sunt esecuri si prin urmare suntem toti egali.

| Qwzq a răspuns:

Mereu mă gândesc...

| anonim_4396 explică (pentru Qwzq):

Trist