| geynar a întrebat:

Va rog sa ma ajutati!

Vreau sa plec in seara majoratului cu iubitul meu, vreau sa stiu daca pot interveni probleme cu politia etc

Multumesc!

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca pleci fara sa anunti pe nimeni, ai tai, din ingrijorare, vor suna la 112, si vei fi data in urmarire generala, si nu veti ajunge prea departe pana sa fiti gasiti.
Iar daca ai tai stiu, intrebarea nu prea are sens. happy

| Aasdfghj a răspuns:

Ideal ar fi sa nu pleci nicaieri. Ai asa mare incredere in iubitul tau? Daca ai probleme cu parintii incearca sa le rezolvi. Te-ai gandit ce o sa faci in cazul in care pleci de acasa, stai cu iubitul tau si peste 2 luni va despartiti? Cum o sa te mai intorci acasa daca de acum ai probleme cu ai tai?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este vorba de majoratul tau, atunci nu este chiar nici o problema, pentru ca, legal ai acest drept.

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa-ti informezi parintii sa pleci/fugi cu iubitul, sa nu anunte politia ca ai fii rapita sau disparuta.

| filipcrobert a răspuns:

Relațiile la vârsta asta, sunt temporare.
De ce te grăbești atât de tare?
Înțeleg, poate sex, dar nu poți aștepta să se termine totul, să plece invitații, cum ar fi manierat? Mă gândesc că nici nu ți-ai plătit singură petrecerea. Ești complet liberă, dacă asta te interesează, dar te întreb. chiar îți dorești să le faci asta părinților tăi? Și să dai o impresie proastă în fața celorlalți?
Gândește-te de două ori înainte de a lua o decizie.

| Diance a răspuns:

Depinde. Nu e o problemã dacă părinţii tăi ştiu. Dar dacă nu, spune-le.

| geynar explică:

Multumesc pentru sfaturti, dar parintii mei nu sunt cum credeti este o situatie complicata, asa ma interesa, si daca eu ii anunt in noaptea majoratului ca am plecat, ei o sa sune la poliitie, pot pati ceva?