| GLA a întrebat:

Va salut, am avut cateva relatii in trecut insa doar ultima a fost cea mai seriosa, s-a incheiat acum ceva timp, am suferit bla bla. Acum cand incerc sa agat vreo fata, 1 la mana ca nu imi iese si 2 la mana parca nu mai stiu sa agat, parca sunt vreun pusti de 12 ani (am 25) care nu stie cum sa vorbeasca cu o fata, ma tot gandesc ca daca am putut in trecut sa am fete, pot si acum dar cred ca am incercat cu 6 fete si nimic, care sa fie problema sau cum sa ma comport ca am impresia ca nu ma mai cunosc deloc?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Cksihja a răspuns:

Dacă vrei o relație serioasă nu te dai la toate fetele, ia o pauză și încearcă să te descoperi pe tine. Fiecare are în minte persoana ideală sau mai precis ce trăsături să aibă persoana ideală cum ar fi: să vorbești deschis despre orice, să aibă personalitatea ta, să-i placă ce-ți place și ție.
Încearcă să vezi cu inima, cu mintea și cu ochii în același timp, nu doar cu o parte dintre ele.

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu cauta cu disperare o relatie, toate vin la timpul lor.
Nu trebuie neaparat sa folosesti vrajeala, fetelor de varsta asta le place mult sa vorbeasca despre viata lor, sa afle lucuri despre viata ta nu vrajeli de grădiniță cu "hei! te-ai lovit cand ai cazut din cer".
Cand mai abordezi una fa-o clasic.Adica daca o abordezi real vorbeste cu ea despre subiectele ce se discuta, baga-o in conversațiile grupului si acordai atenție. Daca o abordezi virtual trimite-i un mesaj simplu doar ca indicat e sa abordezi o fata pe care o sti cat de cat si care la randul ei te stie si intreab-o ce a mai facut, cum mai e, ca nu a-ti mai vorbit de mult si ai răbdare, acult-o etc.

| GLA explică (pentru Freya1):

Stiu ca nu trebuie sa caut cu disperare dar a trecut ceva timp de cand sunt singur si nu mai suport, tanjesc dupa afectiune, iubirea cuiva pur si simplu sa fiu cu cineva, imi tot aduc aminte ce bine era in fosta relatie cu momentele ei frumoase, ideea e ca urasc singuratatea, deja se fac 6 luni de cand sunt singur nu prea mai suport. Multumesc de sfaturi!

| Freya1 a răspuns (pentru GLA):

Inteleg situatia, ca nici eu nu sunt genul ce iubeste singuratatea.Dar nici nu poti sa iti faci o relatie doar de dragul de a-ti face.
Fi mai atent in jurul tau si poate vei gasi persoana potrivita cu care o sa poti sa te exprimi liber.

| Catrice a răspuns:

Maturizează-te și schimbă "vrăjeala"hee hee

| Crackman a răspuns:

Oho poti incarca cu 100 ideea este sa nu renunti deloc

| TFL007 a răspuns:

Te retragi pui ghetele-n cui daca ai 25 bafta

| NarcisIfrim a răspuns:

Bro doar îți e frică să nu fi refuzat, sau să nu fii iubit. Gândește că chestia asta este doar în capul tău, și frica aceasta, te face să nu știi ce să mai vorbești să o dai în bară mereu.
Lasa frica de o parte, timiditatea, și fii natural.
Dacă nu ești natural niciodată nu vei reuși să faci o fată să te iubească.
Lasa teama de respingere, și nu te limita numai la șase fete.
Ca să stăpânești foarte bine arta abordării și Seducției trebuie să ai la activ multe abordări nu doar șase.

| GLA explică (pentru NarcisIfrim):

Multumesc frumos frate, da si eu zic ca este doar in capul meu, trebuie sa prind mai mult curaj in mine chiar de dau si peste refuzuri. Mersi inca o data!

| NarcisIfrim a răspuns (pentru GLA):

Uite ca să vin în ajutorul tău mai bine și dacă ai și tu niște bani strânși, intră pe site-ul artaseductiei.ro și comandă și de acolo cartea Dacă nu o seduci se duce. Pe mine m-a ajutat foarte mult acea carte, și cred că și pe tine te va ajuta, și îți va deschide ochii în unele situații.
Dacă nu ai o teorie la bază, practica e praf. Și invers.

| Stefan_Dutu_1996 a răspuns:

Fii atent, bag-o în seama, un subiect banal sa ii atragă atenția, vorbiți vreo 2-3 zile de anumite subiecte,nu dai emoticoane din astea cu inimi sau altceva ca se prinde de vrăjeală si nu te mai baga în seama, după încerci sa afli lucruri despre ea, las-o sa vorbească, fetelor le place foarte mult sa fie ascultate,poți sa dai din cap sau sa confirmi, sau sa te faci ca iti pasa, incearca sa o scoți afara, nu ii zice ca ieșiți la întâlnire, ia-o mai discret ca ieșiți la o gura de aer un eveniment care sa te apropie de ea, si in final incearca sa fii tu, pentru mai multe detalii funda si da-mi mesaj în privat