| Xulescu08 a întrebat:

Va salut. Solicit niste păreri. In urma cu ceva ani am cunoscut o fata prin intermediul unor "cunostinte", mai exact când mi-am luat atestatul de sofer profesionist. Prin "a cunoaste" ma refer la a fi urmărit în trafic cu masina si ulterior fugea după mine prin parcarea unui supermarket. Acea fata era de fapt doamna având profil fals pe Facebook, era casatorita de ceva timp si mai nou cu un copil mic la purtător. Acel profil fals, în care dansa rula diverse selfie-uri, brusc a schimbat numele de familie si l-am cunoscut si pe sotul dansei cu care am avut o conversație destul de interesantă pe net. Mergând mai departe am reusit sa dau de o rudă de-a dansei la un fost loc de munca, fiind un timp colegi omu' a dat din casă și mi-a descris diversele probleme de cuplu pe care le au si faptul că dansa, citez "poarta ea ochelari da' se pfff în draci"...asa da reclama. Recent am observat-o plimbandu-se singură pe strada pe care locuiesc, nu e prima data. Să mă fac că nu o vad?

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate are ceva probleme si nu cred ca vrei sa te implici mai mult.In fond deja este destul de dubioasă treaba asa ca mai bine o ignori, iar daca se inrautatesc lucrurile ii spui ca mergi la poliție.

| Lukasssz a răspuns:

Doamne ce specimente, fugi cat mai poti!

| Meme10Meme a răspuns:

Da-o dracu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mult prea dubios, eu n-as baga in seama asa specimene.
Mai bine iti vezi de drumul tau pentru ca nu sti ce patesti.

| Xulescu08 explică (pentru anonim_4396):

Cam asa e...chestia e ca dansa stie unde stau, cnp, nr. auto (unele sunt informații personale sifonate dintr-o firma care se ocupa de atestate pe care tare as cam vrea sa o public, da' o las asa) si, din cand in cand, o surprind uitandu-se lung trecând prin fața proprietății o dată am dat de dansa cand îmi scoteam mașina afara din curte. Si pe deasupra tupeu de a avea profil de domnișoară.

| SilentRain a răspuns (pentru Xulescu08):

Daca eram in locul tau, ii ceream Facebook-ul pe urmă vorbeam cu ea că sa ii dau SS soțului laughing

| Xulescu08 explică (pentru SilentRain):

I-am trimis soțului pozele cu dansa de pe profilul fals cu alt nume de familie. Replica? "Boss, aia e nevasta-mea". Penibil.

| SilentRain a răspuns (pentru Xulescu08):

Cel mai bine sa o ingnori totala, am avut și eu genul asta de problema
Nu are toate țiglele pe casa ' și te poți aștepta la orice din partea astfel de oamenii

| Dintrebare a răspuns:

Depinde ce vrei tu de la ea. Din punctul meu de vedere, ar trebui sa fugi mancand pamantul. Femeia pare dusa cu pluta. Dar daca cumva vrei sa ai parte de o relatie sexuala, atunci probabil ai putea sa te bagi in seama cu ea. In orice caz, nu vad de ce i-ai trimite mesaje sotului. Ce treaba ai tu sa ii arati lui profilul fals al lui nevasta-sa.

| Xulescu08 explică (pentru Dintrebare):

Nu stiu altii cum sunt, da' declinarea identității timp de mai bine de 6 luni (chiar si pe net) cu propriile selfie-uri e un semnal destul de serios privitor la încăpățânarea individei de a părea ceea ce nu e. Am luat legatura cu soțul în speranța de a îl ajuta în corecția comportamentală a soției. Dânsul fiind plecat pe comunitate, soția o cam luase razna.