| anonim_4396 a întrebat:

Vin cu o intrebare la voi!
Am iubit-o dar ne-am despartit, consider ca a fost lucrul corect, dar exista o problema acum ea este cu altcineva si eu nu iar prin minte uneori imi trec anumite filme prin cap ce face cu el si lucruri din astea. Care credeti ca ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Ca tu inca o iubesti si trebuie sa treci peste. Am fost in aceiasi barca si vorbesc din experienta. Daca chiar ai tinut la ea si nu a fost despartire cu cearta e normal sa te mai gandesti ce mai face, etc. In timp va trece, mail ales daca iti gasesti si tu pe altcineva.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ar trebui sa iti gasesti pe cineva prietene altfel te vei simti deprimat mult timp.
Uit-o, spune-ti tie asa daca ea trecut peste usor eu de sa nu trec.
Stiu cum te simti m-am simtit de mai multe ori asa cum te simtit tu acum.
Dar viata merge inainte si trebuie sa iti gasesti o alta persoana iar daca nu iti gasesti imediat cel putin incearca sa nu te mai gandesti la ea, caci in fond ce a fost a fost.
E ca si cum m-as gandi eu acum daca un dusman de-al meu mai are sau nu ce manca, ce-mi pasa mie de el?
Asa si tu, nu ar trebui sa-ti mai pese de ea atata timp cat numai sunteti impreuna...in mod contrar te va afecta tot ceea ce face.
Deci inceteaza sa o urmaresti pe Facebook sau sa vezi ce face, sterge pozele cu voi sau ea si vezi-ti de viata ta!
Viata merge inainte, prietene!

| Violleta2022 a răspuns:

Gelozia inca te afectaeza, desii ea nu mai este a ta, si are dretpul sa faca ce vrea, cu altul.

| cristimihailov a răspuns:

Tu ai ales.
Pamantul nu s-a oprit din invartit ca sa se mire de tine.
Zilele la fel curg, orele la fel curg. Chiar si viata curge la fel cu sau fara tine.
Orice decizie are consecinte.

Daca nu ai stiut... Acum ai invatat.

Gaseste-ti alta, cui pe cui se scoate.

| viavo a răspuns:

E normal, dar o sa iti treaca. E gelozie. Inca o iubesti.