| MocanuAlina2006 a întrebat:

Voi ce credeți, relațiile de la distanță pot duce la căsătorie?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
32 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foarte rar sau deloc. Unii se inteleg bine sau foarte bime in mediul virtual. Iar cand ajung sa convietuiască parcă sunt doi straini.

| dullcat a răspuns:

Nu chiar.O femeie care se respecta nu se incurca cu indivizi care isi inseala nevestele cu orice ocazie, ca apoi sa se laude cu asta pe TPU, dand,, lectii''.

| ReddY25 a răspuns:

Puțin probabil dar niciodată să nu spui niciodată

| anonim3247 a răspuns:

Depinde cât de mare e distanța.
Eu am conversat cu una care stătea la 800 de metri de mine.
Numai că ea nu știa că sunt însurat.
Dacă nu eram însurat poate ne căsătoream.
Era o doctoriță de 39 de ani singură și care nu a fost măritată și nu avea copii.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Am uitat să scriu ceva - doctorița avea vreo 700.000 de euro ca avere în casă și în cabinetul ei care erau proprietatea ei.
Sigur mă însuram cu ea dacă nu eram însurat.

| MocanuAlina2006 explică (pentru anonim3247):

Aaa,deci practic te-ai fi căsătorit cu ea pentru avere nu pentru dragoste așa e?laughing)))))

| anonim3247 a răspuns (pentru MocanuAlina2006):

Îți spun ceva - era în perioada covidului și ea a închis cabinetul pe care îl avea și trăia din vreo 3000 lei pe lună.
Să nu crezi că dacă avea averea aia câștiga și 5000 de euro pe lună.
Era disperată că nu știa cât o să mai țină Covidul.

| anonim3247 a răspuns (pentru MocanuAlina2006):

Cu cabinetul deschis câștiga cam 1500 de euro pe lună.
Deci ne cam potriveam la venituri.

| anonim3247 a răspuns (pentru MocanuAlina2006):

Ai scris - am o relație de la distanță de aproape 5 luni și îl iubesc foarte mult ne înțelegem foarte bine
Mai bine așteaptă să îl cunoști pe el în realitate și ce viitor poți avea cu el.
Nu crede ce citești în mesajele lui.

| minrest a răspuns (pentru anonim3247):

Nu prea e corect sa te joci asa cu o femeie care face o ultima incercare.

| anonim3247 a răspuns (pentru minrest):

Dacă îți spun că aia la 39 de ani era ULTRA ULTRA MEGA PRETENȚIOASĂ nu mai spuneai că m-am jucat cu ea.

| minrest a răspuns (pentru anonim3247):

De fapt, tu stii cum a fost, nu eu.

| anonim3247 a răspuns (pentru minrest):

Pretențiile unei femei sunt foarte mari.

| minrest a răspuns (pentru anonim3247):

Asa este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am încercat si eu dar totul a dus...numai la căsătorie nu! Nu cred ca exista asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba există, un unchi asa s o cunoscut cu nevastă-sa, pe internet, și și acum sunt împreună

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ce contează?
Orice poate sa aibă loc dacă exista iubire, înțelegere, respect, lucruri esențiale.
Pana la urma, relațiile la distanta definesc iubirea adevărată, faptul ca îți vezi persoana iubita mai rar și rămâneți în mintea celuilalt pana va vedeți și sunteți nerăbdători și entuziasmați.
Mulți au picat acest test, dând vina pe distanta, fie și au găsit alta persoana din locul respectiv, etc.
Dar cu siguranță, iubirele adevărate nu sunt despărțite de o distanta, de influenta altor persoane, etc
Dacă este sa fie, o sa fie, dacă nu, nu.

| MocanuAlina2006 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Mulțumesc din inimă ți-aș fi dat și ție funda dar nu pot da la două persoane, mulțumesc?

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru MocanuAlina2006):

E ok, mă bucur că am putut să ajut.
Zi frumoasa!

| MocanuAlina2006 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Mulțumesc la fel

| AmandinaDragan a răspuns:

Este posibil.

| Celestina003 a răspuns:

Da,mama a stat in România, tata in Italia...

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Pana in momentul in care nu ajungeti sa considerati ca tot ce va lipseste e sa deveniti o familie,nu veti ajunge la casatorie.
ca sa ajungeti in momentul in care sa considerati ca mai ramane decat sa va casatoriti trebuie sa traiti cam tot ce traieste un cuplu,impreuna.
fiind o relatie la distanta,cum traiti cam tot ce trebuie sa traiasca un cuplu ca sa ajungeti sa considerati la un momendat ca trebuie sa va casatoriti? ( ce traieste un cuplu :, iesiri, timp mult petrecut impreuna, consumarea vietii sexuale, mutarea impreuna pentru ca activitatile voastre sa devina familiare si fiind impreuna si totul fiind bine, o sa va casatoriti )

| Sssofia a răspuns:

Cel mai ușor se minte în mesaje și la telefon. Nu ai persoana fizica langa tine, nu i poti vedea decat o parte mica din corp (la apelul video) și prin urmare nu ai cum sa i citești limbajul trupului, sa ți dai seama cand minte, ce simte cu adevărat. Nu îl vezi cum interacționează cu cei din jur. Practic te poate fraieri oricine. De îndrăgostit te poți îndrăgosti. Te poți și căsători evident. Dar după aia poate deveni tragic. Poți sa ți dai seama ca nu e deloc persoana pe care credeai ca o cunoști. Oricum, așa sunt toți la început. Chiar și într-o relație în care te vezi cu el fizic poate face pe drăguțul, dar după un timp de la căsătorie își dă alama pe față. Doar după ce stai cu el (fizic, cum am spus mai sus, la telefon se minte foarte ușor) suficient cat sa îl cunoști bine poți să te căsătorești, dar cel mai bine ar fi sa nu te grăbești niciodată

| 3245 a răspuns:

Depinde de situaţie dar în orice caz este puţin probabil asa ceva

| public2322 a răspuns:

Da tu cu altul, el cu alta