| Swetlly122 a întrebat:

Voi ce faceți când va doare ceva? Eu una plâng și mă vait.Cum as putea fi mai puternică? De exemplu mă tot gândesc că durerea o să țină ore in sir și mă ia cu panica.

8 răspunsuri:
| valentin2002 a răspuns:

Depinde ce fel de durere! Trebuie să te gândești că este trecătoare...Mai ales daca ai și luat vreo pastilă sau ceva trebuie să te gândești că își va face efectul și va trece! Trebuie să stai calma, să te gândești la altceva! Uita-te la un film sau la un serial care îți place! Eu cam asta fac când am crize de durere la stomac! Mă tine mult, dar trece...

| Adry05 a răspuns:

Iau pastila de cele mai multe ori daca nu stiu cauza ca s-o opresc cumva.

| mngzx a răspuns:

Eu iau paracetamol si trece imediat

| Andreeush a răspuns:

Depinde de durere.

| mgtow a răspuns:

Cateodata ma ia rasul uneori ma gandesc la ce e mai rau depinde

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca e durere fizica, iau o pastila sau beau un ceai.
Daca e sufleteasca, stau suparata si plang ca sa ma descarc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu bag pastile in mine.Mai clachez si eu cateodata.
Ma plimb si I/au o Gura de aer, sport, citesc ies cu niste prieteni.

Răspuns utilizator avertizat