| Monea_Andreea_2002 a întrebat:

Voi credeti in relatii la distanță?
Adică eu cu prietenul meu avem aproape 9 luni de relatie si acum vrea sa plece in strainatate. El zice ca sa ne asigure nouă ca cuplu un trai mai bun. Dar mi-e frică că o sa se rupă legatura dintre noi daca pleaca. Ce sa fac?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se va termina pentru ca asa e normal. Azi omu se satura de orice in cateva luni sau zile.

| Adry05 a răspuns:

Cred pe perioadă scurtă, un an, 2 maxim cu posibilitate să vă vedeți măcar o dată pe lună. vezi că se zice că după 2 ani se duce iubirea happy

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Bine, sentimentu de îngrădostire mai bine zis

| kaTTsu a răspuns:

Da, se poate, relatiile la distanta depind de parteneri. Din proprie experienta iti spun ca se poate, doar ca trebuie sa fiti capabili sa gestionati geloziile, emotiile si altfel de greutati ce vor aparea happy

| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu poti sa faci nimic, asta fiind doar decizia lui si viitorul pe care si-l doreste el.
Relatiile la distanta nu rezista, asta este clar si verificat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cred, de crezul, in functie de situatie, in situatia in care... in cel mai apropiat viitor va mutati impreuna, sau faceti cumva sa fiti unul langa altul. Dar daca cineva pleaca departe, atat timp... si mai sunteti si la inceput, nu prea stiu ce sa zic :/

Mai bine, decat sa plece in strainatate, ar fi sa plece la TINE si sa caute acolo de munca. Daca alege aceasta varianta, o sa vada ca este mult mai bine, si nu o sa regrete nimic, adica ar trebui sa se gandeasca si la voi.

Inteleg ca se gandeste la bani, pentru a putea sa va ajute (Cred), dar ar fi o decizie putin egoista, motiv pentru care ar trebui sa vorbesti cu el.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca se cam rupe, fa si tu rel cu unu mai instarit sa se echilibreze treaba, nu cu unul din asta fara de nici unele.
Ori ea are mai mult, ori el, si asa se echilibreaza, mai greu merge sa fie doi fara mare lucru.

Si daca se rupe, altul la rand, nu e problema, stai linistita. Pai gandeste-te in primul rand la fiziologie ca simti si tu nevoia si de afectiune si sex, si el la fel, nu merge sa stai 701 ani sau luni fara, ce relatie e asta?

| Freya1 a răspuns:

În primul rând aveti doar 9 luni, asa ca probabil nu a-ti legat ceva atat de strâns incat sa nu puteti si dezlega in timp.
Faza asta cu plec eu tu asteapta-ma e aerisita, ca nu faci familie asa.Pana si cei cu familii de câțiva ani trebuie sa ia in considerare ca macar după câteva luni sa isi ia familia cu ei.De ce te-ai luat cu el altfel? Sa stati separat si sa va întâlniți o data pe an pentru sex? Asa de ce sa cheltuiti unul cu altul, sa va certați, sa va interziceti chestii etc, puteti sa aveti o aventură sau o prietenie cu beneficii unul cu altul si fara bătăi de cap.

| SilentRain a răspuns:

Nu

| siriusblack98 a răspuns:

Cred în "relati" la distanță tot la fel de mult cum cred și în relații la distanță. Adică deloc. Așa ceva nu există pentru că nu rezistă în timp. "Ce sa fac?" să nu îți faci speranțe că rămâi cu decepția. "eu cu prietenul meu avem aproape 9 luni de relatie" ai vreo 18-19 ani, de nici 1 an într-o relație și vorbești de parcă ați fi căsătoriți de vreo 20 de ani și aveți 3 copii mici împreună. Wake up în pl M.

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut!
Nu cred ca ar tine, îmi pare rău ca zic asta. La un moment dat va veți distanța și se va rupe relația. Mai bine cu mai putini bani dar impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| tzionut a răspuns:

Din propria experinta. oricat s-ar iubi partenerii. o relatie la distanta mereu se destrama rapid.

| al0o0o0 a răspuns:

Aici depinde. Normal ca eu cred in relatii la distanta, dar nu e ceva deloc placut si deloc sigur. Majoritatea relatiilor la distanta se termina urat, in niciun caz ca in filme. Daca tu esti sigura ca iubitul tau te iubeste cu adevarat si aveti o relatie bazata pe incredere si sinceritate atunci nu prea are ce sa mearga rau.

| NarcisIfrim a răspuns:

Acum cred ca va depinde de tine.Acolo el nu prea are pe nimeni, el munceste si atat.Tu ai aici trebuie sa vezi daca esti dispusa sa il astepti si sa nu te racesti fata de el.Acum tine de tine.Pentru ca el acolo, te va avea numai pe tine.

| tpUuUuUuUuU a răspuns:

Da-l pe penis

| Roxxxxx554323 a răspuns:

Bună.
Totul depinde de voi, de cât de mult vă iubiți și câte sacrificii sunteți capabili să faceți pentru relația voastră.
Dacă vă iubiți, o să treceți împreună peste asta!