| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum vă dați seama dacă sunteți sau nu pregătiți pentru o relație?

22 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poti sa crezi ca esti pregatit sa fii, si sa nu fii, si poti sa crezi ca nu esti, si sa fii. Poti vedea cu adevarat cum decurge relatia. Si orice relatie poate fi o scoala pentru pregatire.

| mgtow a răspuns:

Nu simt nevoia, prea multa dezamagire in trecut ca sa mai acord o sansa la o femeie + varsta nu ma vad tata la 30 prea tarziu pentru copil, imi fac de cap cum cred ca e mai bine

| Ofiintă a răspuns:

Simți.

| Drimmero a răspuns:

Vine natural dar ma gandesc destul inainte sa vad daca chiar e ce trebuie, nu ma arunc inainte.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Lucrurile frumoase vin cand nu te astepti, deci... este mai interesant cand lumea nu stie ca este pregatita big grin

| Mosotti a răspuns:

Pai simt repede ca vreau sau nu, simt si stiu daca imi asum tot sau nu, daca imi place chestia, daca m-ar bucura, etc.

| Freya1 a răspuns:

Eu un cred ca e suficient sa nu ai obligații si sa iubesti.O dată ce chiar ai sentimente puternice pentru cineva, esti pregatit pentru orce.

| Catrice a răspuns:

Când ești pregătit, de multe ori (ca sa nu zic în 99, 99% din cazuri) e prea târziu.

| Dismally a răspuns:

Pot simti asta, cum simt acum ca nu sunt pregatit, la un moment dat voi simti ca sunt happy

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cand stii ca ti-e foame?

| Lukasssz a răspuns:

Nu m-am simtit niciodata gata pentru o relatie si nici nu cred ca voi fi pregatit, am alte planuri de la viata, viata e prea scurta sa fac sacrificii pentru o persoana care pana la urma o sa imi manance zilele.

| Apokales a răspuns:

Imi pun intrebarea: "Sunt pregatit pentru sacrificii?", daca raspunsul este da, atunci sunt pregatit pentru o relatie serioasa. Asta si daca am ce sacrifica.

| cristi202 a răspuns (pentru Apokales):

Adevarat! Super!

| Legion7X a răspuns:

Niciodata nu ești pregătit, tot timpul este ceva nou sau neprevăzut, dar fiecare avem momentul zilei in care ceva ne leagă sau încearcă să ne lege. S-ar putea să fie un nod foarte strâns, or unul slăbuț. Sau noduri care nu pot fi desfăcute niciodată.

| ShaOfHatred a răspuns:

Nu știu, eu fac plonjon în ele și după văd eu ce iasă ((((:

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Fiecare om știe foarte clar ce dorește, ce caută și ce ar accepta sau nu de la cei din jur.Sunt 4 categorii de oameni,valabil atât la bărbați cât și la femei.
•Persoanele care se respectă,au înțelepciune și își doresc o relație cu cineva asemenea lor
•Persoanele care nu își doresc absolut deloc o relație din diferite motive sau datorită traumelor sau abuzurilor suferite
•Persoanele care caută doar sex, fără nici o altă implicare
•Persoanele care sunt naive, credule, care pot fi duse de nas și intră într-o relație la îndemnul familiei, a celor din jur, sau ademenite de partener
În concluzie nu există om care să nu fie pregătit.Tu în care categorie te încadrezi?

| DonEduardo a răspuns:

In primul rand, stiu sa ma las ghidat de inima, nu de religie.

| anonim_4396 explică (pentru DonEduardo):

Ghidat de ceva atât de nesigur și schimbător? Mi se pare riscant.

| DonEduardo a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce zici asta? Credeam ca acolo e adevarata dragoste, nu in religie. Nu sunt ateu, dar chiar tu spuneai ca suntem mai presus de animale pentru ca nu ne lasam ghidati de instincte. insa majoritatea animalelor se imperecheaza doar pentru reproducere, exact ce ne zice Biblia sa facem. Deci, daca alegem sa nu ne urmam inima, ci religia in dragoste, atunci clar nu suntem mai presus de animale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand nu simti nevoia sa te casatoresti ca sa te dezvirginezi

| Saiko10 a răspuns:

Mereu esti pregatit pentru o relaite, pentru ca exista mai multe tipuri de relatii, serioase, neserioase, doar odata, etc.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Simplu.winking Experiențele trecutului, depășirea sau transcenderea ultimei relații happy, adică dacă am trecut peste și cam atât. Funda? big grin