| Abramovici1224 a întrebat:

Voi cum va manifestati cand sunteti indiferenti cu o persoana? Adica sa vada si ea ca tu esti indiferent fata de ea adica sa simta acel lucru.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu bag in seama acea persoana, nu ii raspund sau ii raspund sec, o evit...

| Abramovici1224 explică (pentru Freya1):

Ceea mai bună soluție cred ca ii sa răspunzi daca ii căzu asa in aroganță sa simtă si ea asta.

| OldSoul a răspuns:

Nu ma manifest intr-un mod anume.
In general cand sunt indiferent fata de o persoana pur si simplu nu o caut.

| MădălinaMaya055 a răspuns:

Pai daca vreau sa ii arat indiferenta, pur si simplu acord atentie altor persoane, si ea ramane pe ultimele locuri.Nu dau dovada de interes cand are nevoie de mine, caut scuze.Inlocuiesc acea persoana cu alte prietenii noi.Rad de față cu ea, alaturi de alti oameni.

| bibix3 a răspuns:

Nu i mai dai atata importanta si implicare in ceea ce iti vorbeste. cand te intreaba ceva ii raspunzi mai scurt sau pur si simplu succesti capul gen ca nu ai auzit. e ok?

| Andrey_DjWolf_1996 a răspuns:

Indiferent ce spune, tu doar afirmi "da da..." sau "aha" si iti vezi de treaba ta, sau pur ai simplu nu răspunzi.