| anonim_4396 a întrebat:

Voi v-ați da seama cu exactitate dacă o persoană se preface?
Nu mă refer la acel gen de prefăcătorie pentru interes sau imagine socială, cum fac în mod special vedetele, ci la acele persoane care încearcă să pară serioase, distante (reci) și mature doar pentru a-și ascunde slăbiciunile sau de a evita ca alte persoane să le invadeze spațiul personal și să se apropie de ele.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Ia oamenii asa cum sunt. Daca afiseaza raceala si seriozitate înseamnă ca asa se simt. Nimeni nu se preface ca e rece. Nu e o stare de dorit. Fiecare om rece are un motiv sa fie asa. Limbajul trupului nu minte niciodată.

Răspuns Apreciat de Editori
| elennax a răspuns:

Oamenii nu se prefac ca sunt distanti, chiar sunt. Unii au o fire mai deschisa, altii nu. Ia-i asa cum sunt si respecta-le spatiul personal, pentru ca cu cat incerci mai mult sa deschizi o persoana rece cu atat ea o sa se inchida mai mult.

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

În viața reală oamenii nu se pot preface. Ce vezi prin filme și actorii foarte buni, și cam atât. Oamenii noștri dragi cu care trăim au reacții instante la mediul înconjurător.

| FreddieM a răspuns:

Daca circumstantele cer o deschidere in comunicare iar el se prezinta ca un calugar tibetan in transa, e clar ca are o problema si-mi pun niste intrebari.
De obicei, persoanele descrise de tine mai sus sunt elemente introvertite, limitate in lumea sociala, comunica doar in absoluta necesitate.
Cheers

| Den1sa a răspuns:

Dahappy

| InYourPants a răspuns:

Da