| anonim_4396 a întrebat:

Voi vreti o familie, prunci si toate cele sau cum a-ti vrea sa fie viata voastra cand veti fi la casa voastra?

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai de 24 de ani am familia perfecta si 2 ingerasi minunati, am un sot care ma iubeste si il iubesc, am dragostea copiilor, am casa mult visata din copilarie, am o gradina frumoasa, pui/gaini/2 caini, deci am fost inzestrata de bunul Dumnezeu, carui ii multumesc pentru tot si nu pot sa imi doresc decat sa ma vad bunicutalove strucklove struck.
O zi minunata sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu im doresc sa fiu fericiya indiferent ce presupune asta. Pentru ca nu stii niciodata ce te asteapta si nu e bine sa faci planuri.
Vreau sa termin o facultate buna, sa am o cariera si un venit stabil, ca sa fiu cu alte cuvinte pe picioarele male fara a depinde de nimeni. Apoi pun in discutie familia. Cand eram mai mica imi imaginam cum va fi cand voi avea copii, dar acum am renuntat sa ma gandesc la asta, pentru ca am realizat cat de greu sunt de crescut si educat intr-o lume care o ia razna pe zi ce trece. Dar ramane de vazut.
Ca vreau pe cineva in viata mea, e evident. Toata lumea vrea...
Ce stiu sigur e ca primul lucru cand ma voi muta singura, imi voi lua o pisica. n-am avut niciodata una pentru ca mamei nu ii plac. a da si un caine, poate doi si papagali si un sarpe si...
Ti-am spus ca vreau sa stau la casa sau intr-un apartament cu minim 4 camere?
laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eram aproape sigura ca vei zice de pisica laughing, asa vreau si eu.
Dar de cand am un pisoi deja nu mai vreau copil, fa-i baie, stergel la bot, da-i sa manance, curata dupa el! laughing
Mai ceva ca un copil, in dimineata asta m-am trezit in urlete pe la 5 ca nu mai avea de mancare si stai si fa orez la 5 dimineata laughing. Si mai stai sa ii faci educatie sa nu zgarie mobila si altele...
Daca vrei pisoi de ce nu adopti unu de pe site... eu asa am facut, am luat nisip, litiera, mancare si le-am ascuns bine in casa si cand am adus pisicul nu a mai avut ce face chiar daca zic ca nu-l tinem si tra la la ( asta zic de o luna ) laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca am 15 ani si nu ma lasa parintii sa adopt.
Altfel as fi avut o revervatie!
Dar nu-mi fac griji cu dresajul, am un "talent bizar" asa imi spune lumea, am avut caini si papagali si pisica(dar cu pisica eram foarte mica si o tot aruncam de colo colo) si cand eram mica dresam tot ce prindeam pe strada...Ce vremuri...
Si cand imi voi lua o pisica, o voi lua de pe strada, ca e plin. Nu mergi bine 10 metri si vezi una, nu va fi greu.
Si nu se compara cu copii, pisicii nu trebuie sa ii explici ce e bine si ce e rau in viata, nu trebuie sa ii dezvolti talentele si sa o orientezi spre o cariera buna, etc, etc, etc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atunci al meu motan sigur e mai special ca are un talent incredibil de a musca. laughing
Eu am 16 si am aparut cu ea la usa si aia a fost.

| AndyLavy a răspuns:

Eu imi doresc ca peste cativa ani ( acum am 20 ) sa pot sta impreuna cu prietenul meu, sa fim pe picioarele noastre si sa ne plimbam...sa ne traim viata. Nu vreau cine stie ce vila. vreau o casa sau apartament normal, in care sa ma simt bine. Nu vreau sa strang bani pentru copii sau mai stiu eu ce. copii pot veni pe la 30 de ani cam asa..si pana atunci sa lucrez, si sa imi traiesc viata, sa ma plimb cel putin in toata europa. pentru ca avem o singura viata, si merita traita din plin happy

| Ekcstsy a răspuns:

Daca zici cand vom fi la casa noastra nu e logic ca vom forma o familie cu cel de langa noi? Nu prea poti zice ca esti la casa ta cu mama si tata si bunica langa tine happy. Copii? Normal ca da. Daca sunt facuti cu persoana iubita bineinteles ca-mi doresc copii.

| anonim_4396 explică (pentru Ekcstsy):

Dar poti sa iti iei o casa ( evident ca e a ta din moment ce nu mai stai cu parintii si tra la la ) si sa nu ai un iubit/sot etc.
Depinde si de dorinta fiecaruia pe ce vrea sa se axeze mai mult.

| Elly7890 a răspuns:

Pai cand voi fi la casa mea:imi doresc ca orice femeie o familie fericita, un barbat care sa ma iubeasca si sa fii alaturi de mine si un copil maxim 2, asta depinde!

| Miickeii a răspuns:

Sincer, n-as vrea sa am copii laughing

| anonim_4396 explică (pentru Miickeii):

Huaaa phbbbbt, aruncati cu pietre in el!
Da di ci nu vrei tu pruncibatting eyelashes?

| Miickeii a răspuns (pentru anonim_4396):

Innocentăă : Di ci nu vreau eu prunci?batting eyelashes pentru că nu-mi plac bebelușii laughing blushing.

| anonim_4396 explică (pentru Miickeii):

Sa dea domnul sa ai tripleti whistling.