| Siliviana a întrebat:

Vreau sa imi fac cat mai multi prieteni. Cum sa ma apropii de o persoana din scoala care pare genul de persoana perfecta, in timp ce eu ma vad ca o persoana inferioara si rusinoasa?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rușinos, vrei să spui timid.
Spui, pare de genul persoană perfectă. Doat pare.
Îl vezi în curtea școlii. Te-a și cuprins frica, timiiditatea doar când îl vezi? De ce ți-e frică, nu știi nici tu. Ca să afli, să mergi la el, să afli. Te apropii. Apoi saluți. El salută. Apoi tăceți amândoi. Mai ales dta taci, căci îți este teamă să caști gura să spui ceva, ceva inferior și timid. Atunci el spune ceva. Sau nu spune nimic, Atunci tăceți amândoi. Variante. Dar tot ai reușit ceva, te-ai apropiat de el. E un început bun. Apoi sună clopoțelul de intrare la ore. Acum spui la revedere, pa. În pauza viitoare, te apropii din nou de el.

| mihai69 a răspuns:

Cu tupeu (sau cu TPU?!?) rolling on the floor
PS nimeni nu e perfect.