| ceceo1o a întrebat:

Vreau sa ma despart de iubitul meu dar nu stiu daca voi regreta sau nu pe viitor, el are ganduri de viitor insa eu nu, nu avem grup comun de prieteni si nici nu vrea sa stea cu ai mei, este ipocrit si nu mai simt nevoia sa stau cu el, nu ii duc dorul desi el o face si imi reproseaza ca ne vedem rar. Simt ca nu ma cunoaste desi sunt cu el de un an... de obicei nu sufar la despartiri insa tot stau sa fiu sigura daca sa o fac sau nu.
Am app 20 de ani daca conteaza.

Răspuns Câştigător
| NarcisIfrim a răspuns:

O sa suferi, o sa sufere mai mult pentru ca este implicat.Normal vor aparea resentimentele pe parcurs, pentru ca erai invata cu el.Dar in timp vor trece. Iubire cu forta nu merge.Gandeste-te ca ii faci mult mai rau, stand cu el, fara sentimente.El atasandu-se in fiecare zi.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu știi cel mai bine ce simți, nu poate decide altcineva pentru tine

evenso
| evenso a răspuns:

Se pare ca nu ai sentimente fata de el. Ar fi cel mai corect sa ii spui asta si sa va despartiti.

| kaTTsu a răspuns:

Imi pare rau ca treci prin asta, oarecum sunt adeptul vorbei "repara ceea ce ai, inainte sa arunci la gunoi", doar ca in anumite cazuri chiar nu se aplica, efectiv nu mai poti convietui cu acel om.

Ce sfat am pentru tine? Gandeste-te bine, de doua ori inainte sa iei o decizie, gandeste-te daca el este alesul, daca rezonati ca suflete, daca aveti planuri comune de viitor si in nu in ultimul rand, asculta-ti inima, multe persoane cerebrale gandesc relatiile, eu spun ca se simt, altfel nu vei afla ce inseamna sa fii fericita.

| Freya1 a răspuns:

Nu astepta pana te trezesti in fata altarului si cu burta la gură ca va fi tarziu.
Dacă nu simti nimic pentru el si iti e mai bine asa renunta.Intradevar te va durea o perioadă, vei suferi ca aia e dar orce invat are un dezvat.

| Frank51 a răspuns:

Ai toate motivele să te desparți, nu văd de ce ai regreta. Posibil să te simți vinovată pentru ceva greșeli pe care le-ai făcut și de asta.

| ceceo1o explică (pentru Frank51):

A nu, nu am facut nmc dar imi e de el ca este implicat in relatie si nu vreau sa apar din senin ca nu il mai vreau, asta era tot

| Frank51 a răspuns (pentru ceceo1o):

"nici nu vrea sa stea cu ai mei, este ipocrit" eu cred ca nu este implicat in relatie.

| ceceo1o explică (pentru Frank51):

Cu ai mei adica cu prietenii mei si faza e ca imi baga filme dinalea de viitor gen, de aia zic

| johnnny123 a răspuns:

Pai daca nu mai simti nimic in relatia aia, ce rost are sa o continui?
Ai 20 de ani, ai toata viata inainte. Nu e ca si cum ai avea 75 de ani.

| tzionut a răspuns:

Cel mai simplu e sa discuti cu el, ce anume te deranjeaza. Daca vei regreta sau nu tu vei sti. Daca nu esti fericita alaturi de el pune capat relatiei si cauta alt barbat.
Singura mea curiozitate este cum de ai ajuns la concluzia ca e ipocrit?

| Tokyo44 a răspuns:

Indiferent ca vei regreta sau nu trebuie sa te despărți de el dacă simți ca nu e nimic între voi. Nu simți mai nimic pentru el.
Va suferi, probabil, dar asta e treaba lui.
Nu merita sa stai din mila cu el.

| Roxxxxx554323 a răspuns:

Cel mai important este să fii pregătită să trăiești fără el. E foarte simplu să te desparti de o persoană, e mai greu să te obișnuiești fără el.