| alexfab33 a întrebat:

Vreau sa merg sa traiesc singur, nu mai pot sta cu parintii mei, lucrez si am salariu 1500 ron. Cum pot face? Daca platesc chirie atunci aproape toti banii se duc doar pentru asta. E cineva in situatia mea? Voi cum va descurcati?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti mai gasesti 2-3 prieteni si impartiti chiria si chetuielile aferente

| raluk27 a răspuns:

Poti sa gasesti o garsoniera decenta cu 150-180 euro. Si- ti mai raman si bani.

| andreia67 a răspuns (pentru raluk27):

N-aș zice. Asta înseamnă cu utilități rotund 1000 de lei. Rămân 500. E la limită. 2 persoane în garsonieră, da e OK.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Singura soluție e să stai în gazdă la cineva sau să împarți un apartament cu alte persoane astfel încât să dai pe chirie + utilități un maxim de 7-800 lei.

| Cedry2k8 a răspuns:

Eu zic ca in afara de chirie n-ai alta varianta. Deci sa zicem 900 lei se duc pe chirie. Nu mai bine faci un imprumut bancar si iti iei o casa de maxim 17. 000E, si dai 900lei pe luna timp de cativa ani si iti ramane casa tie? Si daca nu mai poti sa platesti iti ia casa pe care ai luat-o cu banii bancii, deci e ca si cum ai fi platit 900 lei chirie, doar ca i-ai platit la banca.