| lored a întrebat:

Vreau sa va spun ceva extraordinar.
am fost odata la o ora pe care o aveau niste copii cu o invatatoare. Ei erau in clasa a 2-a si pana a venit ea la ora, au facut putina galagie. Cand a venit, le-a spus sa se ridice in picioare si sa-si dea jos pantalonii. Dupa aceea, i-a chemat pe rand la ea si la catedra, i-a luat in brate, le-a tras chilotii jos si le-a aplicat la fiecare cate 10 palme la fundul gol. Dupa aceea, le-a spus sa ramana asa, iar in ora, s-a dus sa ceara cureaua de la un profesor. cand a venit le-a dat la fiecare cate 30 de curele la fundul gol. A facut bine? Meritau bietii copii?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dupa care,te-ai trezit.
Nu reincepe cu genul asta de cosmaruri,pe TPU, prima oara s-a terminat prost, poate ti-a ajuns.

mira
| mira a răspuns:

Nu cred ca este adevarat.Ai exagerat cu imaginatia ta.

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Buna!
Esti sigura ca chiar asa s-a intamplat? Invatatoarea aia nu are nici-un drept sa bata copii, tot ce trebuie sa faca este sa le atraga atentia(sa stea de vorba cu ei) si sa le spuna parintilor.Ar trebui data in judecata(daca este adevarat tot ce ai spus). Daca nu, sa stii ca ai o imaginatie foarte mare si ca ar trebui sa inveti sa o tii sub controlbig grin.

| Crisu a răspuns:

Nu se face asa ceva! Aceasta femeie, probabil este o comunista, pentru ca traieste in trecut. Atunci intr-adevar, asa se facea, ca sa pedepsesti copii, insa acum...se pedepsesc profesorii pentru astfel de gesturi. Totusi cred ca doar ai visat. happy

| AlinaaAli a răspuns:

Invatatoare aia ar trebui data afara, pentru ca acei copii sunt acolo sa ii educe, nu sa ii trateze ca pe niste animale!
Normal ca nu a procedat corect, nu mai suntem in '79 cand in scoli se lua mai multa bataie decat se facea carte!
Ar trebui sa mergi sa faci o reclamatie impotriva acelei idioate, nu merita saracii copii sa fie tratati asa, mai ales ca la varsta lor, este imposibil sa ii opresti sa nu faca un pic de galagie!
Este strigator la cer cand auzi asa ceva.

| titisan70 a răspuns:

Minti!

| Felix65 a răspuns:

Nici nu-mi vine sa cred ca s-a putut intampla asa ceva! Daca "da",urgent reclamata "tovarasa invatatoare " la inspectoratul scolar,la o televiziune ca sa se asigure corectitudinea demersului, data afara din invatamant si daca nu, la acea clasa sa nu mai poata intra! Nu acceptati in nici un caz o asemenea abatere disciplinara si dispret fata de niste micuti copilasi!

| ToxiKat a răspuns:

Au cam trecut vremurile cand invatatoarele si profesorii aplicau pedepse fizice elevilor indisciplinati. Sub nici o forma nu se accepta asa ceva iar invatatoarea nu are niciun drept sa faca un astfel de lucru indiferent de circumstante.

| OoAlexaOo a răspuns:

Nu cred ca a reactionat bine sau corect. A fost prea mult... Tu zici ca au facut putina galagie, acesta nu fiind un lucru foarte rau.