| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va zic ca tot ce m-am pus in plan o să-mi fac cun greu sau ușor.dar e dorința mea și părerea cuiva ca nu fac drept nu ma interesează eu fac ce îmi zice inima și dacă am posibilitate sa fac o fac

12 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Un sfat de la un calator pe pamantul acesta: sa faci ca sa fie placut lui Dumnezeu, si astfel te vei bucura de sprijinul si dragostea Lui.

| johnnny123 a răspuns:

Bravo!
Sper doar că prima parte a planului este să înveți limba română.

| necunoscta01012 a răspuns (pentru johnnny123):

Eu limba o știu de mica

| cristi202 a răspuns (pentru necunoscta01012):

Problema nu e ca stii limba romana de mica, ci cum o stii, mai ales gramatica ei. Pentru ca, sincer sa fiu, mi-e destul de greu sa inteleg ce ai vrut sa spui in enuntul intrebarii tale.

| necunoscta01012 a răspuns (pentru cristi202):

E destul de clar și de înțeles ce am scris acolo.Dar eu am scris de pe telefon și unele cuvinte mi se schimba singure dar nu ma interesează ce ziceți vei eu vb limba mea limba care o vb în Moldova

| cristi202 a răspuns (pentru necunoscta01012):

Aha, scuze atunci! Stiu cum se vorbeste in Moldova, am avut prieteni de acolo, toti oameni deosebiti, si acum, ca stiu, am "tradus" mesajul, si am inteles pe deplin. E totusi un pic mai dificil cand scrii ca si cum ai vorbi in moldoveneste, pentru ca nu exista accentul care sa il faca pe cel ce asculta sa inteleaga ce vrei sa spui.

Se impotriveste cineva la ce vrei sa faci? Vorba ta: urmeaza-ti inima. Vad ca vrei sa faci din toata inima. Ascult-o si da-i inainte! Dar daca nu e drept ce faci, sa nu te miri daca vei avea probleme pe urma, sau daca vei crea probleme altora (ceea ce cred ca tie mai putin sau deloc nu iti pasa)

| necunoscta01012 a răspuns (pentru cristi202):

Mersi ca mai înțeles.nu poți face întotdeauna ceia ce vrei..mulți te vorbesc dar de fapt nu cunosc mai nimic. ceia ce vreau sa fac eu nu provoacă la nimeni probleme numai poate mie dar nu acum. ceia vreau sa fac o sa ma vb toată lumea care ma cunoaște dar pentru mine asta nu contează.

| cristi202 a răspuns (pentru necunoscta01012):

Daca nu face rau nimanui, atunci e totul OK. Ca lumea vorbeste, asta e altceva, orice ai face, ea tot va vorbi. Gura lumii nu o poti opri.

| necunoscta01012 a răspuns (pentru cristi202):

știu

| mentholinks a răspuns:

Sugcez,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa iti spun cu ce te-am putea ajuta noi, ma rog?
Eventual cu un dex sa mai pui si tu punct, spatiu, virgula.

| Mocanu_Vladik_2002 a răspuns:

Trebuie să tu urmezi calea, dar nu-i nimic daca cineva mai mare îți dă sfaturi. Deja hotărăști tu daca să-l urmezi sau nu.