| Cristian_6815 a întrebat:

Vreau sa vad din perspectiva unei femei chiar si a unor barbati (nu copii) ce insemna pentru voi sa respecti o femeie?
5 argumente generale ce le considerati cele mai importante lucruri ce le face un barbat sau ar trebui sa le faca, multumesc!

Răspuns Câştigător
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

1. Sa o asculte, fara a o judeca pentru c sp sau face;
2. Sa ii vb frumos;
3. Sa n-o loveasca;
4. Sa o accepte asa cum e cu bune si rele, pentru a fi si el acceptat la randul lui;
5. Si cel mai important(asta tine de amandoi), trebuiesa va respectat reciproc. Daca ea te respeca o respecti si u daca nu te comporti cu ea cum se comporta si ea la randul ei cu tine(Doar amintesteti ca e fata si nu poti sa iti permiti orice)happy
Sper c te-am ajutatwinking

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu exista 5 argumente generale, exista unul singur dupa care merge oricine, fie el sau ea! Respecta oamenii asa cum vrei sa fi tu respectat!

soothe
| soothe a răspuns:

Coane, asta este un postulat! Nu trebuie demonstrat. Este identic cu respectul si consideratia pe care o acorzi mamei tale, sau care ai dori sa fie acordat mamei tale.
Daca nu intelegi asta este greu de explicat si cred ca esti pierdut. Asta este de baza. Incepe cu baza deci.
Ce sa faci? Inchipuie-ti ca esti un gentleman adevarat si respecti si ca sa fii respectat dar si pentru ca pur si simplu nu stii sa fii mojic sau badaran cu o femeie - ai 7 ani de acasa. Respecta-ti blazonul de barbat adevarat.
Ai sa spui poate ca fetele/femeile de azi sunt mai altfel si nu merita respect. Adevarul este ca acordandu-le respect, femeile se schimba, devin mai bune. Trebuie rabdare. Esecurile cu ele te vor invata ca "si femeile e oameni", au si bune si rele insa repectul este al lor. L-au castigat cand le-a facut mama lor. Cele mai multe dintre ele vor fi mame la randul lor. Deci ne intoarcem la ideea de la care am pornit.
Daca iti iubesti mama si o respecti cu adevarat iti va fi foarte usor.

| Cristian_6815 explică:

Coane, tu nu ai inteles intrebarea, nu ma spus ca nu stiu sa respect o femeie, ideea intrabarii era de a afla ce parare au femeile (fetele) din ziua de astazi prin respect nu tb sa imi faci mie teorie despre cum sa respect o femeie, la locul meu de munca lucrul asta este prioritar, nu vr sa intru in amanunte eu am spus clar 5 lucruri generale pentru a face un oarecum sondaj propriu general nu pentru educati mea personala, seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

de ce doar 5? eu iti spun 2 laughing daca exista intelegere si comunicare totul este in regula