| Andrei9716 a întrebat:

Zi buna sa aveti oameni frumoși! As vrea si eu o parere legată de un ultim mesaj pe care îl voi da fostei mele iubite! Pe care am iubit-o enorm si ea la fel dar din anumite circumstante m-a lăsat pentru fostul! Nu imi este rusine cu asta! Vreau păreri sincere si fara jigniri! "Bună! Voiam să iti mai zic ceva! Te rog sa citesti sa nu imi răspunzi pentru ca oricare ar fi raspunsul dat de tine nu l-aș lua in considerare! Voiam să iti zic ca sunt foarte bine si bucuros happy! Plec spre o nouă viață! Legat de tine Bianca voiam să iti zic ca ca nu te-am uitat si ca nu iti port nici cea mai mica ura! Am doar o parere de rau si asta ti-o spun sincer! Pentru ca putea fi altfel după anul asta! Sa nu crezi ca tu te-ai intors la el din iubirea care credeai ca i-o porti! Nu fata frumoasa, te-ai intors la el pentru ca te clatinai foarte mult in ultimul timp! Te-ai răcit de mine si te-ai apropiat de stabilitatea lui! Si eu puteam sa iti ofer stabilitate daca mergeai cu mine! De fapt ne ofeream unul altuia! Păcat! Acum stiu ca esti bine, ca esti mai linistită! Dar ti-am zis cum am facut de fiecare dată! Sincer! Vei fi bine un timp, apoi cand toate vor trece vei deveni Bianca pe care am cunoscut-o! Cea care cel mai mult isi dorea iubire, apreciere la adevarata valoare si intelegere! Asa Mi-ai spus la început! Iubirea poate muta munții si daca 2 oameni se iubesc nimic nu ii desparte! Nu te minți ca nu m-ai iubit enorm! Nu te minți ca nu te-am iubit enorm cu timpul! Greseli am avut amândoi! Fata draga după cum ti-am spus va veni momentul cand o sa scapi de probleme si o sa te vezi singura.singura sufleteste. cand vei vedea ca omul de lângă tine este acelasi.o sa te gândesti apoi ca iubirea adevarata si iubirea cea frumoasa nu constă doar în a spune Te iubesc si a face dragoste! Nu! Nu constă in bani! Iubirea adevarat este aceea care te face sa te simti cel mai binecuvântat om si cel mai împlinit! Poate ca asa a fost sa fie! Sa ne dam seama despre noi, despre greseli, despre tot! Am invatat de la tine dar și tu de la mine! Acum ramane de vazut ce ai invatat! Cand o sa vina momentul sa te simti singura sufleteste sa stii ca eu voi fi lângă tine cu un sfat si cu intelegere fara sa iti fie frica ca te va judeca cineva! Mi-aș  dori să ma cauti cand te simti singura si ne-înțeleasă!  Esti o fata cum nu sunt multe si asta o stiu doar eu! Stiu ca nu a fost alegerea inimii tale 100% dar cum am spus timpul iti va arata! Asa ca fata draga, nu te pierde pe tine! Cauta adânc în sufletul tau si vei vedea adevarata dragoste si cum se trăiește cu ea! Trebuie să mori de mai multe ori pentru a trăi cu adevărat! Niciodata sa nu iti fie frica sa iti asculți inima! Cum am spus eu sunt lângă tine cand vei avea nevoie! Nu sunt un las, nu ma rog de tine sa faci nimic vreau sa fi bine si sa stii in sufletul tau ca eu voi fi lângă tine cum am fost mereu.Cu bune si cu rele! Nu imi raspunde acum te rog! Răspunsul va veni singur si asta o sa vezi! Si nu uita! Dumnezeu iti vorbește prin orice metodă! Trebuie doar sa ai urechi sa il auzi! Numai bine fata frumoasa! " Acesta este!

Răspuns Câştigător
| Balanica12 a răspuns:

Nu au aparut problemele cu banii, au aparut problemele cu tine bro, si asta a facut-o pe ea sa se detaseze, nu incerca sa arunci vina pe bani. Daca o sa te duci la ea si o sa ii dai acest continut/mesaj nu o sa rezolvi nimic. Stiu ca-i nasol ce spun, dar uito', ea deja a facut-o' si o sa o mai faca de mai multe ori nu o sa se opreasca la ala. Plus ca tu ai intrat in jocul lor fara sa-ti dai seama. Intr-adevar sa fii indiferent e bine, dar depinde si cat de indiferent esti, cat de mult aplici asta. Poate si asta a atraso', indiferenta ta, dupa ce i-ai dat iubire... s-a dus. Degeaba te tratam noi aici cu caldura daca tie iti e frig. Ti-am spus nu stiu care a fost situatia acolo, te-as fi ajutat mai mult. Mersi!

36 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A fost vina ta 1000%, cand crezi in femei mereu o patesti grav si Dumnezeu a patit-o grav,ma sa nu mananci din marul ala,dar femeia a mancat si nu doar i-a dat marul si lui adam asa s-a dus naibi tot planul lui Dumnezeu, ai fost fraier,asta e,acum vei suferi ca meriti, fraieri sufera mereu, Dumnezeu a facut un potop tu nu poti face asta, dar macar sper in numele lui Dumnezeu ca ai invatat ceva din asta, asa e femeia ce sa faci, fostul a avut banii mai multi plus ca erai un catelus milog la picioarele ei care o iubea sincer
asa e cand nu auzi de Dumnezeu
Cu privire la lucrurile despre care mi-aţi scris, eu cred că este bine* ca omul să nu se atingă de femeie.
* 1 Cor 7:8; 1 Cor 7:26;
2 Totuşi, din pricina curviei, fiecare bărbat să-şi aibă nevasta lui şi fiecare femeie să-şi aibă bărbatul ei.
3 Bărbatul* să-şi împlinească faţă de nevastă datoria de soţ şi tot aşa să facă şi nevasta faţă de bărbat.
* Exod 21:10; 1 Pet 3:7;
4 Nevasta nu este stăpână pe trupul ei, ci bărbatul. Tot astfel, nici bărbatul nu este stăpân peste trupul lui, ci nevasta.
5 Să* nu vă lipsiţi unul pe altul de datoria de soţi, decât doar prin bună învoială, pentru un timp, ca să vă îndeletniciţi cu postul şi cu rugăciunea, apoi să vă împreunaţi iarăşi, ca să** nu vă ispitească Satana din pricina nestăpânirii voastre.
* Ioel 2:16; Zah 7:3; Exod 19:15; 1 Sam 21:4; 1 Sam 21:5; ** 1 Tes 3:5;
6 Lucrul acesta îl spun ca o îngăduinţă; nu* fac din el o poruncă.
* 1 Cor 7:12; 1 Cor 7:25; 2 Cor 8:8; 2 Cor 11:17;
7 Eu aş* vrea ca toţi oamenii să fie ca** mine, dar† fiecare are de la Dumnezeu darul lui: unul într-un fel, altul într-altul.
* Fapte 26:29; ** 1 Cor 9:5; † Mat 19:12; 1 Cor 12:11;
8 Celor neînsuraţi şi văduvelor, le spun că este bine* pentru ei să rămână ca mine.
* 1 Cor 7:1; 1 Cor 7:26;
9 Dar, dacă* nu se pot înfrâna, să se căsătorească, pentru că este mai bine să se căsătorească decât să ardă.
* 1 Tim 5:14;
10 Celor căsătoriţi, le poruncesc, nu* eu, ci Domnul, ca nevasta** să nu se despartă de bărbat.
* 1 Cor 7:12; 1 Cor 7:25; 1 Cor 7:40; ** Mal 2:14; Mal 2:16; Mat 5:32; Mat 19:6; Mat 19:9; Marc 10:11; Marc 10:12; Luca 16:18;
11 (Dacă este despărţită, să rămână nemăritată sau să se împace cu bărbatul ei.) Şi nici bărbatul să nu-şi lase nevasta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai usor cu semnul exclamarii, ma dor ochii. Nu pot sa citesc asa ceva. Daca as fi in locul ei, as sterge mesajul dupa primele trei fraze.

| Freya1 a răspuns:

Poti sa ai dreptate pe ici colo dar fazele alea cu "vei vedea tu","iti vei da seama","iti va parea rau", "stiu ca ai mers pentru bani" sunt enervante si o vor ambitiona mai tare sa stea cu el sa iti demonstreze contariul.Cred ca trebuia sa scrii un mesaj prin care sa iti ceri scuze daca ai gresit ca sa nu iti poarte pica, si sa ii spui daca ai iertato si tu si gata discutia.

| Andrei9716 explică (pentru Freya1):

Mersi Natalia ai dreptate într-un fel. Stiu ca poate par disperat si sunt judecat dar nu am cum sa povestesc exact ce se intampla! Tu daca erai in locul ei sa zicem ai aprecia un mesaj din acesta? Dar fara amenințări și d-astea

| Balanica12 a răspuns (pentru Freya1):

Scuza-ma ca intru asa si raspund eu, dar el a postat ce a postat doar pentru a vedea si parerea celorlalti si pentru a gasi sfaturi care sa-l ajute. Baga-i realitatea pe gat si spune-i ca la inselat si ca nu prea mai conteaza acest mesaj pe care la scris aici si ca nu are rost sa-i mai trimita ei mesaj. Pune-te in locul lui cum ai reactiona daca te-ar insela? Ai sta in casa, ai plange 2-3 saptamani si dupa iti cauti alta persoana si uiti usor, usor de fostul. Dupa o perioada ii trimiti tu un mesaj, si o sa de cu seen, o sa se stearga la *** cu el sau sa iasa un circ din asta. Man nu-i da nici un mesaj! In caz ca o sa-ti dea ea mesaj sa stii de la mine ca o sa te caute pentru ca nu are de ales si o sa te tina pana cand va avea de ales. Mersi!

| Andrei9716 explică (pentru Balanica12):

În caz că o să imi dea ea ce ar trebui sa fac? A mai făcut odată asa! Gen nu a stat cu nimeni doar am fost despărțiți vreo 4 5 zile si dupa a sunat plângând! Acum daca ar da mesaj ce ar trebui sa fac?

| Balanica12 a răspuns (pentru Andrei9716):

In primul rand trateaza-o cu indiferenta, in al 2-lea rand vorbeste-i sec, foarte sec. Pe de alta parte trebuie sa inteleaga ca esti foarte suparat si ca nu vrei sa mai vorbesti cu ea pentru ca e vinovata, vezi daca vrea cu adevarat ceva sau e actorie curata. Fii tu rechinul care sta pe mal si asteapta valul ala mare ca sa o aduca pe ea sau vezi ca valul nu aduce doar o persoana.

| Freya1 a răspuns:

Sincer nu vreau sa te mint dar nu.Eu daca as fi in situatie probabil ca as explica omului de ce am plecat, i-as permite sa ma intrebe ce doreste ca sa ne lamurim si gata.
In momentul in care imi spui nu ai facut bine, o sa vezi ca gresesti, o sa iti para rau ma enervezi si, si daca mor tot acolo stau de a naibi sa iti demonstrez ca nu ai dreptate. Daca aveti ceva istorie mai incalcita in spate da e frumos sa ii spui ca ii vrei binele si daca poti o vei ajuta dar cred ca ar trebui sa o lasi pe ea sa decida daca a gresit.Si tu sa decizi daca o mai vrei ca practic asul e la tine.

| OldSoul a răspuns:

Ai sa-mi bag...

Ce faci cu romanul asta?

Nu esti in filme, daca ii trimiti tot romanul asta cel mai probabil nici nu o sa-l citeasca, sau dupa primele randuri o sa o ia o plictiseala si se gandeste la cat de calda este apa in mare.
Acum serios, renunta la mesaj, e prea lung, nimic nu e concret si nu merita efortul.
Tot ce ai spus tu e ceva gen " Eu nu am nimic, dar tu o sa regreti, ce frumos, ne-a fost, dar tot o sa regreti, ai sa vezi si tu ca am dreptate si ca o sa regreti".

"Pe care am iubit-o enorm si ea la fel" da, sigur, te-a iubit atat de mult de te-a lasat pentru fostul.

Am mai dat eu de un tip care o iubea atat de mult pe una, si aia il "iubea" atat de mult pe ala, incat i-a zis ca a ramas insarcinata cu fostul doar sa reuseasca sa se desparta de ala.

Nu merita efortul, nu stiu ce incerci cu acest mesaj, dar tot ce o sa reusesti e sa pari disperat dupa ea, si respectiv, un smiorcait.

| NLS a răspuns:

Asa crezi tu ca se castiga respectul, admiratia si atentia unei femei?
Vorbele (mari) nu fac doi bani. Sa te lauzi ca tu ai fi fost mai bun decat acela? Faptele conteza. Trebuia sa ii dovedesti asta, si daca ar fi fost convinsa, nu s-ar fi intors la el.
O femeie nu pleaca dintr-o relatie cand e fericita si cand are siguranta ca tu esti cel pe care il simte potrivit a deveni tatal copiilor ei.
Toata porologhia de mai sus, pe langa ca iti dezvaluie frustrarile, are un usor iz de amenintare. Pai, daca asa te purtai si cand ati fost impreuna, e logic de ce a plecat.
Daca n-o sa te schimbi, probabil ca o sa mai scrii niste scrisori de acest gen peste catva timp.
Nici macar nu mai conteaza ce a fost intre voi, (sunt sigur ca a fost si dragoste.) dar orice dragoste dispare in timp daca nu stii sa o intretii. O femeie care nu zambeste zilnic si care se plictiseste sau se simte nesigura si neimplinita langa tine, va cauta altceva. Sau mai exact, pe altcineva.

| JackR a răspuns:

Du-te repede la Bianca acasa, in dormitor, si vezi ca ai uitat ceva pe noptiera sau in sertarul noptierei. Daca nu stii ce, vorbesc despre testiculele tale!

| Lostlyric a răspuns:

Poți să-ți reformulezi biletul". Scrie pe el:
"Bună, Bianca. Sunt un prost. Sunt un incapabil de a-ți demonstra ție, o femeie pe care am iubit-o mai mult decât orice pe lumea asta, că sunt în stare să trăiesc fără tine, să evoluez fără tine, să respir fără tine. Sunt incapabil de a rămâne omul pe care tu l-ai iubit și admirat cândva. Acum voi rămâne o relicva și voi trage după mine toată suferința, nu numai a ta, ci și a tuturor persoanelor care au ținut cândva la mine. Sunt un laș care are nevoie de păreri și garanții din partea altora că sunt om și gândesc și acționez. Nu am suportat niciodată ideea că un alt bărbat este mai bun decât mine, așa că, în loc să lupt, să te recuceresc sau să merg mai departe, am ales să fug de viață, ca o găină, am ales să pierd totul, inclusiv propria-mi viață. Un mare dezastru ce am lăsat în urma mea. Toate pentru tine, Bianca. Acum vei înțelege că nu-ți meritam nici iubirea."
Nu o face. Viața are o semnificație mult mai mare decât o inimă rănită. Toți trecem prin aceste experiențe. Unii, de mult mai multe ori, nu doar o singură dată. Ceea ce ne diferențiază pe noi, în comparație cu tine, este că noi găsim lucruri mai frumoase pentru care să trăim, suntem mai puternici, alegem să evoluăm, să învățăm din experiențe, să ne perfecționăm, să găsim energia suficientă pentru a aștepta ceva mai bun și, într-un final, a avea ceva mai bun.
Tu ești doar un laș. Vrei să rămâi în mintea Biancăi un inadaptat și un laș? Acesta este ultimul lucru pe care ți-l dorești? Atunci, fă-o.

| LoveSleep a răspuns (pentru Lostlyric):

Mișto.

| 1231242 a răspuns (pentru Lostlyric):

Adevărul doare.

| Lostlyric a răspuns (pentru 1231242):

Cum era treaba aia? Adevărul doare o singură dată, însă minciuna doare de fiecare dată când îți vei aminti de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Păreri sincere" și "fără jigniri"...va fi al naibii de greu thinking
Dacă avea vreun regret că te-a lăsat, după ce va citi mesajul ăsta cu siguranță își va da seama că a făcut o alegere excelentă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai tupeu sa nu ii trimiti nici un mesaj, poate o sa revina intr-o zi la tine, pentru ca isi da seama cã esti un adevarat barbat, dar asa o sa distrugi totul nu o sa mai aibe nici o urma de respect si atractie.

| Andrei9716 explică (pentru anonim_4396):

Am auzit mereu ca indiferenta atrage

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei9716):

Si atunci de ce vrei sa ii trimiti mesaj, daca doreste se intoarce la tine, asa crede doar ca te rogi de ea sa revina la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta ce a zis LostLyric, nimeni nu o putea zice mai bine.

| petitconseil a răspuns:

Da,e frumos mesajul tau catre ea.Si tu ce crezi acum ca ea va regreta amarnic pentru ca tu i-ai deschis ochii? Si la ce mai astepti tu sa iti ceara un sfat sau cand va fi la greu sa te caute pentru o vorba buna.Te-a lasat,las-o si tu in plata Domnului,ca oricum nu-i va fi bine nici cu fostul,s-a desparit de foatul din anumite motive,si tot din aceleasi motive se va desparti iar,pentru ca o relatie daca apuci s-o rupi,si s-o innozi,iar o vei rupe,iar o vei innoda si tot nu va merge, pentru ca asa se intampla de obicei in relatiile astea rupre si reluate.Tu ar trebui sa mergi inainte cu putere, sa-ti vezi de viata ta, poti avea o viata mult mai fericita fara acea fata care te-a lasat pentru fostul, pentru ca nici ea nu stie pe ce lume se afla si umba ca tiganul cu cortul, scuza-mi expresia.Parerea mea e ca tu sa n-o mai bagi deloc in seama, te-a parasit, acum tu ce faci? Te inchini la ea sa te mai caute la greu? Numai bine iti doresc.

| Logann a răspuns:

Sincer, cred ca fata asta a ales barbatul mai gros de stejar (daca ma intelegi) in defavoarea barbatului sensibil si marinimos. O poveste clasica si total reala. Sunt sigur ca asta este tot adevarul si nu melodramatizezi nimic.

| Doarof3 a răspuns:

Dacă te-a lăsat pentru fostul, crede-ma ca nu e chiar asa cum o crezi tu. Dacă s-a combinat cu el imediat ce s-a despărțit de tunei, crede-ma ca era cu el în timp ce razi cu tine.Mai rarog băieți care sa iubească atât de mult o fată încat sa nu îi vadă defectele.Nu te învinuiesc, ești îndrăgostit.Așa e când ești indragostit.Sunt sigură ca mai târziu îți vei da seama de ceea ce ti-am spus.Cunosc o fată la fel ca cea de care iți place.Sta și cu 3 deodată și îi invarte pe toți pe degete ca pe niște păpuși. Dacă vrei sa ii trimiți mesaj, trebuie sa te gândești de doua ori. Multa bafta.Nu uita ca părerea noastră e făcută pe baza a ceea ce ai scris tu, dar poate noi nu o cunoaștem indeajuns.Mult succes

| Andrei9716 explică (pentru Doarof3):

Normal ma bucur sa vorbesc cu voi! Ea a stat cu băiatul ăsta 7 ani apoi ne am cunoscut si am stat 1 an! Pana acum! Ala a vazut-o înainte si sa tot ținut după ea tot anul asta! Ținea legatura cu mama ei! Si a venit cu niste bani si noi având problemele astea cu banii destul de mari si la insistențele maica-si destul de urâte probabil a cedat!

| Balanica12 a răspuns:

Salut man! Vreau sa incep prin ati spune ca si eu am facut acelasi lucru, mi-am spus oful pe acest site si sincer nu am rezolvat absolut nimic. Esti prea prins in relatie, nu ai gandit la rece situatia inainte de a scrie aici. Daca stai sa analizezi situatia vezi ca totul e cusut cu ata alba. Trebuie intr-un fel sa-ti dai seama ce se intampla, nu stiu daca iti vorbea de fostul, nu stiu daca dadea vreun apropo despre el. Sunt multe de spus daca stai sa te gandesti, dar nu cunoastem situatia indeajuns de mult ca sa ne dam cu parerea. Singurul care poate decide esti tu! Nu mai fii prins aici, detasaza-te de tot si vezi care-i treaba ta in viata asta, ca ea deja isi vede de drum. Sti e un mod misto al fetelor care ies dintr-o relatie si intra in alta pentru ca asa nu mai au timp sa sufere, recomand acelasi lucru. Nu te tine dupa ea, uito, nu-i o fata cu care sa stai si gandeste-te ca poti gasi ceva si mai misto, dar mai intai regasestete pe tine acordati timp tie acum, de asta ai nevoie. Fata desteapta, s-a jucat cu tine bine, te-ai indragostit si n-ai vazut raul cuvenit. Cauta-ti ceva care sa-ti ocupe timpul, da stiu ca e greu si ca nu o sa accepti o alta tipa sau daca iti gasesti ceva de facut o sa o uiti, dar merita sa incerci. O sa apara ceva si nici macar nu o sa iti dai seama cand, dar asta-i pe viitor. Arata-i ca te-ai schimbat, gaseste o fata mai buna ca ea, iubeste la fel de mult si cand ala o lasa pentru ca a mai lasat'o o data si sigur se va intampla din nou, va veni la tine si tu deja ti-ai vazut de viata (asta as face sincer ) 100% se va intoarce si dupa o sa se intrebe ce a facut si de ce te-a pierdut. Man s-a jucat cu tine, te rog sa faci acelasi lucru, nu ai nimic de pierdut ea s-a dus deja. Nu ai nimic de castigat daca te plangi. Ridica capul sus, indreapta spatele, spalate cu apa rece pe fata, fii fresh si out. Iesi din casa pentru ca daca tu stai in casa mai mult rau iti faci, cauta solutii ca sa iti fie bine. Nu vreau sa par rautacios, dar vreau sa par realist. Sper ca te-am ajutat si sper sa aplici sfaturile date, te salut iti urez o zi la fel de buna ca si a mea! Mersi!

| Andrei9716 explică (pentru Balanica12):

Ai dreptate! Nu sufăr chiar asa rau doar ca am o parere de rau! La început m-am purtat indiferent cu ea! Nici nu imi pasa! Ea imi făcea cadouri si avea un magazin! In fine! Apoi m-am schimbat si eu in bine si am inceput sa o iubesc! Dar au apărut probleme cu banii! Stiu ca se întoarce roata si de aceea pățesc ce pățesc acum! A suferit la început cu mine si mie nu imi pasa! Respect frate!

| Andrei9716 explică (pentru Balanica12):

Mersi mult pentru sfaturi si am ajuns la concluzia ca indiferenta atrage! Nu indiferenta aia nesimțita! Sti la ce ma refer! Nu i-am dat nici un mesaj

| Freya1 a răspuns (pentru Balanica12):

Daca si-ar bate joc de mine sa ma insele si lase pentru alta nu nu as sta 2 saptamani in casa si as plange.Mi-as vedea de viata in secunda doi pentru ca ala nu merita lacrimile mele in conditiile astea.

| Balanica12 a răspuns (pentru Freya1):

Cu atat mai bine, dar eu as fi vrut sa-i dai raspunsul asta lui, nu mie. Asta am vrut sa inteleaga... realitatea!

| Freya1 a răspuns (pentru Balanica12):

Am mai scris un raspuns...El a intrebat ce parere am despre mesajul lui, iar eu i-am spus ca nu rezolva nimic daca ii spune ca a gresit, ca nu a ales bine ca pe ea ori nu o intereseaza ori o sa se ambitioneze sa stea acolo mai bine si lejer. Dupa m-a intrebat ca daca as fi eu ea ar fi ok pentru mine ce a scris el si eu i-am raspuns.

| Balanica12 a răspuns (pentru Andrei9716):

Nu au aparut problemele cu banii, au aparut problemele cu tine bro, si asta a facut-o pe ea sa se detaseze, nu incerca sa arunci vina pe bani. Daca o sa te duci la ea si o sa ii dai acest continut/mesaj nu o sa rezolvi nimic. Stiu ca-i nasol ce spun, dar uito', ea deja a facut-o' si o sa o mai faca de mai multe ori nu o sa se opreasca la ala. Plus ca tu ai intrat in jocul lor fara sa-ti dai seama. Intr-adevar sa fii indiferent e bine, dar depinde si cat de indiferent esti, cat de mult aplici asta. Poate si asta a atraso', indiferenta ta, dupa ce i-ai dat iubire... s-a dus. Degeaba te tratam noi aici cu caldura daca tie iti e frig. Ti-am spus nu stiu care a fost situatia acolo, te-as fi ajutat mai mult. Mersi!

| Andrei9716 explică:

Nu am zis ca sunt o victimă! Am spus si mai sus ca amândoi am avut greseli! Ea s-a dus la fostul din cauza faptului că aveam niste probleme cu banii! Altceva nu s-a intamplat rau intre noi! De aceea nu o judec si stiu ca a facut o greseala!

| Bro4555 a răspuns:

Nu face greseala asta, probabil ca se va simti destul de incomod sa primeasca genul asta de mesaj fiind deja cu un alt baiat, faci totul sa fie si mai complicat si ii poti face probleme... eu zic ca ar trebui sa o uiti, si sa nu te mai gandesti la ea, nu ii oferii prea multa atentie fiindca pana la urma te-a schimbat cu altul, nu mertia deloc aceasta atentie omule, de ce sa i-o oferi ei? cand poti sa iti folosesti timpul si sentimentele pentru a scrie ceva dragut unei fete care chiar ar aprecia asta, nu uneia care se mozoleste cu altul si tu te gandesti la ea in timpul asta, nu merita deloc sa iti bati capul.

| Andrei9716 explică (pentru Bro4555):

Poate ca ai dreptate din ce am scris acolo si ce am descris! Dar iti spun ca nu este chiar totul! Mama ei i la băgat pe gât inapoi pentru ca noi 2 aveam niste probleme cu banii destul de mari! Stiu nu este un motiv asta pentru a face asa dar toti acționăm diferit! Si simt ca ii pare rau! De aceea am zis sa ii dau un ultim mesaj!

| Bro4555 a răspuns (pentru Andrei9716):

Nu cred ca mama ei ii poate decide viata, daca te-ar fi iubit, asa cum spui tu de mult nu cred ca ar fi ascultat-o pe maica-sa, nu mai crede tot ce iti spun femeile, fiindca foarte multe dintre ele sunt mai perverse decat par ...nu ii pare rau, daca ii parea ti-ar fi scris ea pana acum acest mesaj, cum poti sa crezi ca ii pare rau daca ea este cu altul?

| Andrei9716 explică (pentru Bro4555):

Nu stiu sigur ca este cu fostul dar banui! Am mai stat despărțiți vreo 4 5 zile si nu i-am dat nimic! Si m-a cautat ea plângând si urlând. De aceea zic si sunt in dubii! Nu ma judecati

| Bro4555 a răspuns (pentru Andrei9716):

Si daca este? nu o sa pari ca un prost in fata ei? eu zic ca da. mai intai verifica asta, mai asteapta, nu te arunca sa ii scrii fiindca poate sa iasa nasol.