| Doar0fata a întrebat:

Zilnic el vorbeste cu maica-sa la telefon cate o ora si.
Mi se pare extrem de dubios. Adica ce dracu ai de povestit o ora si la telefon? Job nu ai, stai toata ziua in pat si te uiti pe Youtube.Ea cu munca in Italia si doamne ajuta.

Nu vi se pare dubios? O ora? Zilnic? Am mai vb cu el despre asta o data si ma tot ameninta ca se desparte de mine daca ii mai fac gelozii.
Nu locuim impreuna, suntem de 5 ani impreuna, nu prea pare ca vrea ceva de viitor cu mine decat daca EU ma schimb [deci tot vina mea e].

In fine, inteleg ca vorbesti cu mama ta 10-20 minute...dar o ora jumatate? Du-te lasa-ma.
Nu cred asa ceva

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si tie ti-e frica de despartire? Ce fraiera esti!
Altul mai bun, care stie sa te aprecieze.
Dar esti sigura ca vorbeste cu maica-sa?

| Doar0fata explică (pentru darrio2007):

N-am trackere de telefon happy nu stiu asta 100% chiar daca el imi spune ca vbeste cu maica-sa.

| darrio2007 a răspuns (pentru Doar0fata):

Nu m-am referit la trackere. M-am referit la faptul daca te minte sau nu, cand spune ca vorbeste cu maica-sa. Daca ai incredere in el.
Hop, țop, trackere!

| DeyCj a răspuns:

Nu mi se pare dubios că vorbeşte cu mama lui o oră pe zi, dar mi se pare dubios faptul că nu lucrează, şi mi se pare dubios cum de nu locuiţi împreună după 5 ani de relaţie..Eu consider relaţie cu ea atunci când locuiesc cu ea în rest e început de relaţie.

| Mosotti a răspuns:

De ce te miri? Eu vb cam 1, 5 ore pe zi cu prietenul meu la telefon afara de Sambata, uneori si 2 ore, ca sambata vb cu altul pe skype cam 3 ore, si vorbim de politica, istorie si altele de nici nu stim cum trece timpul, deci nu stiu ce vorbeste dar o vorbi, ar trebui sa auzi si tu odata ce vorbesc ei totusi, putina dreptate ai si tu.

Sa fi si tu de fata odata cand discuta sa vezi ce discuta! Nu odata, de mai multe ori.
Fa asa, cere-i sa fi acolo cand vorbeste, daca nu vrea, atunci chiar are de ascuns! Adevarul e ca si pe mine ma cam mira ce discuta ei, ca doar nu or discuta chestii ca mine interminabile adica subiecte mai complexe care nu se termina niciodata.

Daca nu iti place de cum e, lasa-l dracu si gaseste altul care sa-ti convina, sunt mii, nu-ti face probleme, nu sta cu un fraier care nu te apreciaza.

| Freya1 a răspuns:

De ce nu vorbesti si tu cu maicasa si atunci vei sti daca minte?
Dar in fond, nici nu stiu la ce iti bati capul Dacă sta pe bani lu mămică, nu are perspective de viitor si nici cu tine nu clădește nimic...Crede-ma,ca vorbeste cu mama lui o oră e ultima problema a băiatului.

| Sofer a răspuns:

E cam dubios în fiecare zi sa stea de vorba cu mama lui.

| siriusblack98 a răspuns:

Omul n-are servici, este un lenes, sta cu tine de 5 ani dar nu vrea sa formati o familie... faptul ca sta cu maica-sa 1 ora de vorba este cea mai mica problema de care ar trebui sa iti faci griji.

| xerxes1 a răspuns:

Este un semnal de luat in seama.Practic te-ai cuplat cu un fătălău neînțărcat.

| Marius22222222222 a răspuns:

Eu locuiesc in Italia la 2 km de maică-mea.si vorbesc cu ea la telefon si cate 2 ore pe zi.si nu doar odată. Tu dupa 5 ani de relație nu tii legătura cu mama lui? nu iti dai seama daca intr-adevar e numarul ei? chiar astept un raspuns

| Doar0fata explică (pentru Marius22222222222):

Suntem certate. Nu stiu daca e sau nu numarul ei deoarece numai cateodata [ 1-2 ori ] mi-a dat poze cum ca au vorbit.Nu am acces la telefonul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok da la ea nu te gandesti? Si eu vorbesc cu maica-mea din Italia 1 ora pentru ca are nevoie. Imagineaza-ti sa fi acolo inconjurata de necunoscuti si lucrand toata ziua. Dar din ce spui tu aici omu ala e un lenes si o groapa fara fund

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi ce chestie. Eu mai multe de 2 minute nu ma lungesc la vreun apel. Eu ce nu inteleg este de ce stai cu el. In modul in care l-ai descris, ca nu are job si sta in pat toata ziua, nu vad de ce iti pierzi timpul cu el. La varsta asta mai stai cu un leguminos? Lasa-l sa stea singur in pat si sa vorbeasca la telefon cat vrea daca tot e asa mămos.

| NarcisIfrim a răspuns:

Pune-te in pielea lui, sa vezi cum e.
Isi pune familia pe primul loc, foarte bine
Ii dai tu de mancare, bani de haine.
Mai ales ca e in Italia, la distanta.

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Chiar este straniu. Si faptul ca sunteti de 5 ani impreuna dar nu va ganditi sa formati o familie in viitor. Scrie pe o foaie care sunt punctele forte ale relatiei voastre si care sunt minusurile, respectiv in dependenta de rezultat vezi daca merita sa mai continui asa relatie. Dar crede-ma - daca este "baiatul mamei' iti va fi extrem de greu sa formezi o familie cu el! Succes!

| NicAndrei a răspuns:

Ce vârstă ai?