| OliviaLove a întrebat:

Am apasat din greseala pe un link trimis de un prieten pe messenger si era un virus iar acum nu mai pot sa scap de el. mi se opreste messul fara sa il opresc eu si trimite la toti de pe mess un mesaj care se trimite automat cu virusul.intr-o zi toti au iesit ca sa nu le mai trimit mesaje si toti dau vina pe mine si imi zic sa incetez sa nu mai dau mesaje... ce sa fac? plizz daca stie cineva sa ma ajute crying

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| Coozeman a răspuns:

Daca ai antivirus bun incearca sa scanezi poate il gasesti. Daca nu til gaseste schimba windowsul...

In caz ca iti gaseste virusul si nu il poti inlatura incearaca sa gasesti pe net o cale manula(dar acele cai sunt grele)

Cel mai bine ar fi sa schimbi windowsul

2 răspunsuri:
| OliviaLove explică:

Ms alex a mers! in sfarsit am scapat de virus!happyhappy

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Am avut și eu acest virus
iti trebuie Malwarebytes' anti malware pe care îl poți lua de aici http://www.malwarebytes.org/mbam.php