| tacutudraganiulia_8190 a întrebat:

am si eu o problema, daca ma poate ajuta cineva:am un laptop cu windows 7 home premium 32bit original, numai ca este in limba germana si vreau sa il schimb, dar nu vreau sa cumpar altul.Stie cineva de unde as putea sa il descarc si daca pot sa folosesc key-ul de la acesta pe care il am deja?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Uite cum faci windows-ul tau in limba ROMANA!
Mai intai descarca Vistalizator de aici :
http://www.froggie.sk/download/Vistalizator.exe
Programul e portabil – deci nu necesita instalare si nu modifica cu nimic registrii de sistem! Acum descarca pachul de limba romana pe care l-am urcat aici: http://download.windowsupdate.com/......f02a72.exe
Acum da dublu click pe Vistalizator pentru a lansa programul, dupa care dai dublu click pe language pack-ul in limba romana downloadat mai inainte. Vezi foto aici:
http://www.topopage.net/wp-content/Untitled2.jpg
In acest punct nu iti ramane decat sa dai click pe "Add language" in cadrul Vistalizator si sa alegi pachetul cu extensia.cab rezultat in urma dezarhivarii language pack-ului. Da click pe OK si dupa care inca un click pe "Install language". Acum da-i un restart si ve-i primii mesajul de intampinare windows in limba romana! Enjoy! :D

| Bogdanux a răspuns:

Limba pe care o vrei o poti descarca prin Windows Update, la Optional Updates, vei vedea o lista cu limbile pe care le doresti.Le selectezi si instalezi acele language pack-uri, dupa care dai restart. Apoi iti poti modifica limba linistita

Succes!

| mikkhhell a răspuns:

Nu trebuie sa-l schimbi, ci doar sa dwnloandezi de pe net interfata pentru el in limba romana sau engleza, daca nu se poate trece din setarile lui in engleza.