| AnaQ a întrebat:

Bună!
Cine poate va rog frumos sa-mi recomande o lista mai mare de site-uri pentru anunțuri gratuite?
Am nevoie, urgent!

Cine îmi recomanda cele mai utile site-uri gratuite și mai multe, va primi fundă!

Mulțumesc!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi genul/tipul de anunt pe care vrei sa-l dai: vanzari mobile, matrimoniale, servicii sexuale... ce tip de anunt vrei sa dai?
Fiindca sunt site-uri specifice pentru fieacare produs sau serviciu pe care-l oferi.

| AnaQ explică (pentru Violleta2022):

Promovez un loc de munca.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaQ):

In cazul asta este vorba de MICA PUBLICITATE si se poate pune la toate ziarele din orasul tau, care au aceasta rubrica.
Din pacate, noi nu stim unde locuiesti si ce ziare locale exista in acel oras.
Intreba-ti vecinii sau rudele, ori prietenii de pe FB sau Instagram, sa te ajute in acest caz cu publicatiile locale.

| AnaQ explică (pentru Violleta2022):

Eu ma refer la site uri pentru promovare anunțuri locuri de munca ( online). Nu ziar sau altele.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaQ):

Ziarele si magazinele locale au si site-uri online!
Apoi, mai poti publica pe pagina ta de FB sau Instagram, ca astea sunt gratis, la restul trebuie sa platesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinzand de profilul ofertei de munca sunt site-uri specializate. Dar vad ca nu vrei sa spui despre ce este vorba, vorbim la modul general de olx si ziare locale, online.

| AnaQ explică (pentru Violleta2022):

Ce sa zic? Am spus promovez un loc de munca

| AnaQ explică (pentru Violleta2022):

Dacă nu înțelegi mai bine nu mai spune nimic... Sunt destul de multe site - uri pentru a promova anunțuri pentru locuri de munca gratuite.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaQ):

Probabil ca-i vorba de "prostitutie virtuala", odata ce refuzi sa spui ce servicii oferi (sau poate-ti este rusine). In orice caz, asa ceva nu se poate promova in ziarul local, nici macar cel online.
Vezi ca sunt site-uri specializate pentru asta.

| AnaQ explică (pentru Violleta2022):

Stai liniștita, ca nu m-ai ajutat tu. Normal ca le găsesc singura, mai mult decât le-ai găsit tu. laughing
Hai ca te-am lăsat.

| Wr3nch a răspuns (pentru AnaQ):

OLX, Publi 24, PiataAZ, Facebook pe grupuri si rubrica Jobs, Jooble, Ejobs, etc.