| Pabibabum09 a întrebat:

Cati dintre voi, cei prezenți aici, dețineți un blog (cu sau fara prea mare succes)? Si daca detineti, v-as ruga sa imi explicati cat mai indetaliat experiența voastră! Iar pentru cei ce nu dețineți unul, as vrea sa imi spuneti părerile voastre diverse!
Apropos, iata blogul meu :
www.cevadoarnou.blogspot.com

Cum vi se pare?
Ah, si multumesc anticipat! :)

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
26 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma dor ochii, roz, verde, text nealiniat, fundal roz, scris bold... nu ar mai intra a doua oara pe un asemenea blog.

Si e amuzant cum intr-un post in care vorbesti despre cum sa scriem corect in limba romana mananci litere si nu scrii cu diacritice.

| Pabibabum09 explică (pentru suntserios):

Hmm... Ok, admit, am scris "sriu" in loc de "scriu", deși nu este o greșeala capitala. Iar la capitolul diacritice, tin sa iti exprim ca tehnoredactez articole pe un computer nu prea avansat, care nu are asa ceva. Nu m-am "aruncat" sa achiziționez unul din prima : am 12 ani, iar scrisul deocamdată este o simpla pasiune... Iar referitor la culoarea literelor, fundalul roz si data trecută ai avut aceeasi parere, exprimata identic. Nu te supara, dar iti cam place sa te "plângi" fara rost, chiar, de anumite aspecte, care, sa o spunem pe cea dreapta nu reprezinta un impediment.

| suntserios a răspuns (pentru Pabibabum09):

Nu stii sa primesti un feedback. Daca si data trecuta m-am plans de roz si alte culori care nu erau la locul lor atunci inseamna ca m-am deranjat de ambele dati. Ai cerut pareri acceptale si cauta o rezolvare pentru ele nu incerca sa la combati ca tie iti place rozul.

Am inteles ca ai 12 ani si tot ce citesti tu e cu fonturi ciudate si colorate, dar sa fim seriosi, nu poti citi asa ceva zilnic.

| Pabibabum09 explică (pentru suntserios):

Stiu sa primesc feedback. Si inteleg ca anumite lucruri nu sunt pe gustul tau, anumite articole poate nu te reprezinta etc., insa am cerut un feedback axat in special pe critica la nivel literar, adica o exprimare a părerii despre ceea ce scriu acolo : ce trebuie îmbunătățit poate la unele articole si multe altele. Vad ca si data trecută ai avut acelasi raspuns axat pe estetica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Http://diacritice.opa.ro

| MihaelaDart a răspuns:

Detin 3 bloguri pe teme diferite: calatorii si despre viata, moda etc; despre gastronomie si ultimul cu creatiile mele artistice.
www.visit-halkidiki.blogspot.com - Am scris in perioada cat am locuit in Grecia si aveam inspiratie, de cand sunt in Germania nu am mai avut chef de scris, cu toate ca il voi readuce la viata in momentul cand ne reintoarcem la greci la anul.
www.http://mihaelaskitchen.blogspot.com - ceea ce gatesc postez
www.https://mihaeladart.blogspot.com - cand am vreocomenzi si nu numai cu vreo pictura imi actualizez si blogul

La fel si eu, ai un blog frumos cu prea mult roz, unele titluri care au bold abia le-am putut intelege. Un feedback nu inseamna la ceea ce scrii, ci la cum iti prezinti si blogul, designul acestuia.
@Suntserios cred ca ti-a spus o critica in bine si nu trebuie sa te superi, trebuie sa iei ca atare. Sunt de acord ceea ce a spus el.
Succes cu blogul.

| Pabibabum09 explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc frumos pentru timpul acordat! happy Am sa tin cont de sfaturile tale. Chiar acum am sa arunc un ochi pe cele 3 bloguri.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sugerez si sa treci pe Wordpress.

| Pabibabum09 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, m-am documentat in asa ceva, insa deocamdată as vrea sa experimentez ceva mai profund Blogspot. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog, dar te rog mai putin cringe.

| Pabibabum09 explică (pentru anonim_4396):

Probleme?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Deci si edgy?

| Pabibabum09 explică (pentru anonim_4396):

Ce frumoos! happy Invatam 2 cuvinte noi din telenovele si din YouTube si hait' sa le folosim!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E in continuare genul de blog pe care n-as intra a-2-a oara, credeam ca mai lucrezi la el.

| Pabibabum09 explică (pentru anonim_4396):

Hmm...Poate pentru ca un blog nu ajunge pe culmile perfectiunii in 2 zile (ma rog...).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Imi ia 30 de minute sa fac unul placut dpdv vizual.

| Pabibabum09 explică (pentru anonim_4396):

Lasand la o parte aspectele estetice de care ma voi ocupa intr-un timp cat se poate de scurt, vreau sa stiu cate ceva despre ce scriu! Daca se poate, ceva in afara de ''scrii fara diacritice''...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Scrii lucruri care...cum sa-ti spun...nu intereseaza pe nimeni, dar nu ma leg de asta, esti mica, ai timp sa gasesti un subiecect

| Pabibabum09 explică (pentru anonim_4396):

Mda...nimic bun de spus. Merci oricum! Mai lucrez la blog deocamdată.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Arata mai ok. Dar se scrie: cuvant, cuvant. Nu cuvant, cuvant.

Content-ul tot e naspa.

| Pabibabum09 explică (pentru anonim_4396):

Si ce as putea scrie ca sa-l fac mai...(ne)nașpa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Habar n-am, ceva interesant.

| Pabibabum09 explică (pentru anonim_4396):

Toți spuneti asta. La sfaturi sa fim primii. In orice caz, multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Pai doar nu ai vrea sa-ti si dictez eu ce sa scrii acolo.

| cevdet a răspuns:

Mi-a placut ''Vorbeste, ba, corect, sau te sparg!''
Urmeaza sa citesc si restul.

Nu, nu am blog.