| Simpatic a întrebat:

Cunoasteti siteuri serioase de upload fisiere (nu conteaza extensia fisierului, deci nu ne oprim doar asupra lui.mp3 sau lui.jpg,.png etc) care sunt sigure si ofera posibilitatea sa si stergi un fisiere cu sau fara sa faci cont, si mai ales daca il poate tine pe o perioada mare de timp?
Am gasit un site https://uploadfiles.io pare ok dar mai caut si alte alternative, NU de genul girlshare.ro,adica nimic romanesc care sunt compromise cu reclame si corupte ori contin pop-ups

deci pana acum folosesc MEGA.nz si https://uploadfiles.io dar ma intereseaza unele care nu necesita cont dar pot sa administrez fisierele, iar fisierele sa se poata downloada de catre cine are linkul si nu prin email. mersi

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti faci un cont pe Google si folosesti Google Drive.
Pana la 15Gb poti stoca orice tip de fisiere, le poti administra usor, iar pentru fiecare folder sau fisier poti genera un link de acces (pe care-l trimiti cui vrei).

| Simpatic explică:

Da, ok multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| Bizon95 a răspuns:

Google drive e DEOSEBIT de bun
nu numai ca iti permite manipularea de fisiere FOARTE USOR direct din browser, dar si partajarea lor in diverse conditii, cum ar fi un folder cu tot ce e in el, un singur fisier, sa nu il vada nimeni decat daca are link, sa il vada toti, sa poata fi modificat de catre vizitatori (eventual sa uploadeze intr-un folder), ETC.

chestia asta bate toate site-urile de upload

numai link-urile sunt cam lungi si cam aiurea, dar pot fi scurtate cu un site de scurtat link-uri (altul decat google ca vad ca goo.gl nu mai merge)

| Speranta12 a răspuns:

"iar fisierele sa se poata downloada de catre cine are linkul si nu prin email"

WeTransfer. E foarte cunoscut. Iti tine fisierele 7 zile, timp in care omul de poate descarca de la link.

| cosmin1324 a răspuns:

Dropbox, google drive sunt f bune