| iordachejo a întrebat:

Daca descarc videoclipuri in engleza de pe Youtube, le pun subtitrari in romana si le postez pe o pagina de Facebook poate fi vreo problema? Ma gandesc ca poate nu am voie sa le copiez?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Asa este, normal nu ai voie sa le copiezi si sa le postezi in alta parte dar stai linistit ca nimeni nici macar nu te va intreba nimic, deci poti face asta daca vrei, nu ai fi singurul!

1 răspuns:
| sabinaca a răspuns:

Poti incarca videoclipul pe Facebook atata timp cat folosesti in descriere sursa principala (link-ul), videoclipului original si mentionezi "I don't own anything". Facebook oricum sta prost la categoria copyright.