| Vlad_Adrian_1995 a întrebat:

Daca in lista aplicatiilor care ruleaza, imi apare una, mobile tracker, inseamna ca am teleonul urmarit? Specific telefonul mergea mai greu decat normal, pana sa ii dau resetare la configurarile din fabrica, in magazin play la unele aplicatii precum whatsup, facebook, swarm, imi apare acord parental, lucru ce nu aparea pana acum. As dori sa aflu daca faptul ca ruleaza aplicatia "mobile tracker" inseamna ca am telefonul urmarit, iar in caz ca acest lucru este unul normal as dori sa aflu cum pot vedea daca banuiala mea se adevereste. Multumesc.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
2 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Mobile Tracker este o parte din android ce iti permite recuperarea/blocarea telefonului in caz de furt sau pierdere.

Aceasta o poti face direct din contul de Gmail. Daca vrei neaparat sa o dezactivezi Menu -> Settings -> Security.

Partea cu acord parental este de la contul de Gmail, este posibil sa fi activat acolo optiunea de control parental, sau direct in telefon la setarile de store.

| Vlad_Adrian_1995 explică:

Si cum pot afla daca am telefonul urmarit?