| blackbone1776 a întrebat:

Hei TPU, unde gasesc carti audio in romana? GRATUIT

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2tKZa2I

| PainTech a răspuns (pentru Salontanul):

Articolul e vechi. Unele din site-uri nu mai exista

| Salontanul a răspuns (pentru PainTech):

Dar unele exista? De ce vezi numai paharul gol? Apoi nu este asa greu sa caute. Scrie in browser "Carti gratuite.pdf sau.tx" si gata. Tu n-ai dat nici un raspuns sau, mai bine zis, un raspuns inutil. Vrei sa te felicitam?

| PainTech a răspuns (pentru Salontanul):

"Tu n-ai dat nici un raspuns util" - Nu încă, pentru că nu am avut timp
sa caut și nu am găsit o sursă bună care sa aibă ceva cărți bune, moderne și de actualitate, nu doar relicve de 150 de ani.

"Apoi nu este asa greu sa caute" - Poate că nu ai observat, dar majoritatea întrebărilor de pe TPU pot fi rezolvate cu un search pe google.

| Salontanul a răspuns (pentru PainTech):

Asa este! Tie iti trebuie 150 de ani sa cauti. Si de expresia know how ai auzit?

| PainTech a răspuns (pentru Salontanul):

Nu e o chestie de "imi trebuie 150 de ani sa caut". E o chestie de prioritati. Chiar daca imi place sa ajut ( sau sa incerc sa ajut* ) oameni pe TPU, uneori am alte chestii mai urgente sau mai importante.

Am vazut intr-o pauza intrebarea, mi s-a parut interesanta si am intrat pe raspunsul tau, am vazut ca o parte din linkuri nu merg si am comentat. Mi se pare corect sa trecem in revista si limitarile in care situatia e valabila. Si eu am pus cateva raspunsuri pe aici care nu se potriveau in absolut toate situatiile si am revenit cu o mica completare mai tarziu...