| frumosul1 a întrebat:

Sa-mi fac abonament la Youtube Non-Profit? nu vreau decat adnotari cu linkuri de pe site-ul meu,pagina mea de Facebook, banere pe canal si in stanga videoclipurilor mele...nu ma prea intereseaza banii loc pentru ca oricum sunt foarte putini! In concluzie, sa ma abonez? DAU FUNDA PRIMULUI CARE RASPUNDE CU ARGUMENTE!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| domandaniel a răspuns:

Nu știu ce YouTube Non-Profit ai văzut tu, dar cert este că YouTube are la dispoziție un sistem de monetizare care nu e disponibil și în țara noastră.

O altă opțiune e SocialBlade, o comunitate, cu care poți monetiza vizualizările din clipurile tale încărcate...Dar trebuie să fi sigur că nu încalci nici un drept de autor, pentru că vei fi făcut din ce în ce mai public...
Nu știu 100% cât e de serioasă monetizarea SocialBlade, dar cert e că statistica vblogger-ului RayWilliamJohnsson, care e pe loc. 1 pe site-ul ăla câștigă câteva milioane de dolari/an din monetizarea asta...
Însă SocialBlade are și niște așteptări, 84 vizualizări/zi la canal și 2500/lună MINIM.

Sper că ți-am fost de ajutor...