| AlexMaddox a întrebat:

Sal TPU. Vreau sa-mi iau un router si nu stiu cum se numeste cablul de la net, tineti cont ca am RDS prin fibra! Am citit undeva ceva despre ceva cabluri care se cheama cat5e si cat6 dar nu sunt sigur ca asa se cheama! Si care cablu e mai bun dintre cat5e si cat6 (daca asa se cheama intr-adevar)?! Funda 100% celui mai explicit raspuns. Multumesc si An Nou Fericit!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| asman a răspuns:

Cablu UTP. Nu conteaza prea mult daca este cat5e sau cat6 decat daca faci o retea intre mai multe calculatoare. Pentru internet, poti folosi cat5e.

1 răspuns:
| odo89 a răspuns:

Nu are nici o treaba. fibra optica nu vine pana in casa. Tu ai cablu normal, compatibil cu orice router, fie el simplu sau wireless.