| Gaby3891 a întrebat:

Stie cineva site-uri din Anglia/Germania unde pot gasi apartamente/case de inchiriat (gen cum e la noi olx sau tocmai) si as mai vrea site-uri cu masini (in afara de mobile.de) sau alte site-uri in care se vand diverse lucruri (gen olx/tocmai). Multumesc!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Degeaba cauti pe internet case/apartamente in Germania pentru ca inchirierea lor se face direct la fata locului. Te uiti pe net doar sa te informezi in privinta preturilor, dar ca si contact proprietar prin telefon tot iti va spune la un moment dat ca nu pot inchiria daca nu ai toate formalitatile legale in Germania.
La nemti trebuie sa dai cel putin 3 chirii inainte, sa ai document unde sa dovedesti ca ai contract de munca, cont in banca (chiria si restul utilitatilor:internet, telefon, lumina, gaz, apa se fac direct online, se ia din salariul tau) si abia apoi poti incheia un contract de inchiriere cu proprietarul. Nemtii au alt sistem fata de Romania.
uite aici cate site-uri vrei pentru locuinte cat si pe ebay.de gasesti https://www.google.de/......ps?/search