| castravetebasm a întrebat:

Vreau si eu pareri si ce imbunatatiri pot face pentru site-ul meu https://foram-puturi.ro

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Daca vrei o parere sincera:
1. domeniul "foram-puturi" este total neinspirat
2. designul este foarte prost
3. nu este optimizat deloc
4. ai o gramada de pagini inutile
5. fotografiile sunt super proaste, macar pentru fotografii ar trebui ca muncitorii sa poarte echipament de protectie
6. pe pagina cu "pret" ar trebui sa pui un pret informativ nu un formular de contact

| castravetebasm explică (pentru Dismally):

O sa modic pozele incat sa fie pe aceleasi dimensiuni.
Optimizat este-acum depinde ce intelegi tu prin optimizare.
E targhetat pe judete, nu sunt pagini inutile

| Dismally a răspuns (pentru castravetebasm):

Nu dimensiunea e principala problema la fotografii. Daca iti imaginezi ca repetarea unor cuvinte inseamna optimizare si mai functioneaza in 2019, te inseli. Eu spun ca sunt inutile, nu ai nevoie de 42 de pagini, fa una si buna nu multe si proaste.

| Dismally a răspuns:

Ca si imbunatatiri ar trebui sa il refaci de la zero si de data asta de cineva care se pricepe, asta daca vrei sa ai si vizitatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa pui toate virgulele necesare și sa ai grija la așezarea în pagina

| castravetebasm explică (pentru anonim_4396):

Am facut asta. Multumesc

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

1. Numele de domeniu este perfect. Asta faceti. Sa nu faci greseala sa-l schimbi.
2. Mesajul din susul paginii: "34 de persoane ne-au contactat astazi". Pe bune? si atunci de ce mai vrei sa ti-l imbunatatesti? Scoate prostia asta de acolo. Sau poti zice " esti al x-lea vizitator azi"
3. Ce e ala "Pret in 5 secunde"? Chiar crezi ca sunt prosti cei care intra? si apoi deschizi un contact form unde ceri datele. Redenumeste-l cere o cotatie.
4. Numar de telefon. L-ai facut atat de mic incat pare ca ti-e frica sa nu te sune careva.
5. Unde ai datele de contact? Cine crezi ca deruleaza pagina dand minim 10 scrol-uri sa-ti gaseasca datele de contact.
6. organizeaza-ti fotografiile intr-o galerie. O ai dar nu e accesibila din prima pagina.
7. Unde e meniul?
8. Ce e cu adunatura aia de filmulete de 15-20 de secunde.
Ia banii de pe un foraj si du-te la prima firma ce face site-uri sa ti-l refaca.
Succes! Pare ca faceti foraje bine dar lasati site-ul sa vi-l faca unii care cu asta se ocupa.