| anonim_4396 a întrebat:

10 filme de comedie urgent

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

1. Filmul American Pie (Placinta americana in traducere) este comedie. (Nu stiam ca s-a turnat si cea de a saptea parte).
2. Filmul american Two white chicks (sau ceva de genul) la noi a fost tradus prin Doua pupeze albe. E FOARTE amuzant.
3. Jump Street 21,
4. Scarry movie (1, 2,3 - nu stiu exact cate parti are),
5. Unul nu vede altul nu aude, (asta este beton armat)
6. Trei gogomani (sau ceva de genul).

Printre filmele mai recente:
7. Ted 1 si Ted 2, in ambele rolul principal era interpretat de Mark Wahlberg.

Mai era unul in care se facea misto de Dracula - cred ca tot american era filmul, sau englezesc, dar nu imi amintesc titlul.

8. Sau scrii pe youtube.com Benny Hill - era cel mai bun comediant englez.
9. Sau Vacanta Mare - episoadele vechi, nu ceea ce vezi in prezent la tembelizor.
10. Sau Stand up comedy.
11. Sau Sitdown comedy.

12. Sau cauti filmografia filmelor unde Jim Carey este personajul principal.
De exemplu, Ace Ventura, detectivul lui Peste.
13. Mai sunt si filmele cu Louis de Funes (cum ar fi Jandarmul si extraterestrii).

14. Printre filmele romanesti, am auzit de Brigada vesela in actiune (dar sunt mai multe episoade din seria Brigada vesela),

15. Nea Marin miliardar (cu Amza Pelea in rolul principal),
16. Un film mai recent " La bani, la cap, la oase." Se gaseste pe yotube.com

Sper sa iti placa macar o parte din aceste filme.
Vizionare placuta.

FUNDITA?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca ne rogi asa frumos!

| Jouliete a răspuns:

Deadpool, Dirty Grandpa, War Dogs, Wedding crashes, Hangover, Old school, Pineaple Express, Knocked up, Superbad, Anchorman.

| Alecuzbang02 a răspuns:

Ai pe https://vizionareplacuta.com/genul/comedy/ 2 pagini de filme incadrate in genul comedie.