| RavenNymph a întrebat:

A văzut cineva filmul "Mother!" din 2017 cu Jennifer Lawrence și Javier Bardem? Dacă da, cum vi s-a parut și cum îl interpretați?

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Rar mi-e dat sa vad un film pe care nu numai sa il consider o pierdere de timp, dar sa ma si enerveze. Asta clar e pe primele locuri. Am inteles alegoria Dumnezeu-Pamant-nenorocim Pamantul, dar atat a fost de el. Plin de metafore si referinte la biblie, pe care daca nu le ai cu religia si nu te astepti la a ce vrea sa fie filmul asta, nu le intelegi si chiar daca le intelegi, e foarte posibil sa nu te intereseze, si care nu duc nicaieri. Film facut din metafore, iar cand vine vorba de poveste, nema, ramane cu alegoria aia laughing

| RavenNymph explică (pentru Sn4k3):

Asta zic și eu! Finally, cineva cu aceeași parere. laughing Am văzut filmul aseară la recomandarea mai multor prietene care l-au lăudat peste măsură. Că e o așa zisă metaforă a religiei creștine și totodată a existenței în sine, ceva de înțeles doar de cei „profunzi". Un rahat ce se vrea artistic. laughing Mi se pare ca nu e cel mai bun rol jucat de Jennifer, iar de Javier nu mai zic. Scenariu 0, poveste 0, actori 0, metafore 0. Nu mai zic de faptul ca e o harababură totală exagerată inutil. Un fel de "Na să fie mai clar că poate ești prost". laughing) Și cu toate astea tot e foarte greu de înțeles. Un film facut pentru oamenii care n-au văzut mai mult de 3 filme în viața lor (probabil Titanic, Singur Acasă și Pistruiatul) și văd in această pseudo-metaforă religioasă o capodoperă. Mai bine mă uitam la o comedie proastă, măcar aș fi schițat un zambet. laughing

| JicaContra a răspuns:

Sunteti dusi mama tongue
nu te duci la asa un film pentru film, ci pentru Jennifer Lawrence, care e asa de secsy big grin