| Quiraskill a întrebat:

Acum mult timp am vazut un film la niste prieteni. Nu imi mai aduc aminte numele filmului sau ce actori apar in film iar detaliile sunt sumbre. Totusi sper sa recunoasca cineva despre ce vorbesc.

Este vorba de un tanar de bani gata care dupa moartea tatalui sau ramane cu o avere considerabila si dupa cate imi aduc aminte ramane si cu dusmani din viata "secreta" pe care o ducea tatal lui...sau care vor sa-i fure averea (nu mai stiu exact). La un moment dat, el, afla despre o insula secreta pe care o detinea tatal lui si unde avea ascuns ceva secret. Pe insula se putea ajunge doar cu elicopterul (marginile insulei aveau sute de metri inaltime, tocmai de aceea nu se putea ajunge si cu barca). Insula se afla pe teritoriul unei tari din america latina. Dupa cate imi aduc aminte persoanele din acea tara vorbeau o limba asemanatoare cu spaniola. Ce imi mai aduc aminte, parca, toti angajatii tatalui sau stiau ca are un secret ascuns undeva, si incearca sa-l ucida si pe baiatul lui pentru a putea pune mana pe acesta.

Scuze pentru descriere dar atat imi aduc aminte.
Tot ce imi vine in minte acum despre denumirea filmului este ceva de genul "Viata lui...", "Povestea lui..." Insa am tot cautat si se pare ca imi aduc aminte gresit.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Largo Winch (2008)?
http://www.cinemagia.ro/filme/largo-winch-33570/

| Quiraskill explică (pentru faramatania):

Mersi...Tot ce imi venea in minte era "Razbunarea lui Lago" laughing. Sunt fericit sa vad ca s-a facut si partea a 2-a. Funda

| faramatania a răspuns (pentru Quiraskill):

Cu plăcere, mersi si eu.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cred ca te referi la Arrow.

| neIIu a răspuns:

Arrow

| Quiraskill explică:

@nellu si @OnuOnulică: Nu vreau sa par rau. Apreciez ca v-ati omorat timpul pentru mine.Chiar apreciez. Insa este o mica diferenta intre filme (ceea ce am si specificat) si seriale/tv shows/ tv series. Totusi Arrow este un serial bun si care se aseamana cu povestea filmului cautat de mine. Chiar ma uit la el. Mersi