| rotariurazvan a întrebat:

Acum multi ani in urma vazusem un film, pe care as dori sa il revad.Problema este ca nu mai stiu cum se numea. Poate ma puteti ajuta voi danduva cateva detalii din ce imi mai amintesc.Era voraba despre un copil robot a carui mama incerca sa ii ofere o viata normala.Intr-una din scene acel robot(baiat) este la o piscina dar ceilalti copii stiu ca este robot si ii sugereaza sa isi bage un cutit in mana,sub pretextul de a testa absenta dureri.I se infinge cutitul in mana, mama lui observa si incearca sa ii separe dar intr-un final acesta cade in piscina(actiune aproximativa). Inca o scena ce imi mai amintesc este fuga acestuia cu un alt robot sub forma de om.Acesta pleaca impreuna deoarece baiatul voia sa isi cunoasca pariniti si casa lui natala.Intr-un final ajung intr-un oras scufundat unde baiatul intra prin cladiri.....la un moment dat acesta is doreste sa mai petreaca o singura zi cu mama lui. Fapt ce se adevereste,acestia petrecand impreuna o zi splendida, dar la final mama lui moare consecinta ca urmare a finalului dorintei...

Idei...cineva? (detalile sunt vagi dar am vadut filmul acesta acum mai bine de 10 ani)

4 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Hmm drama, roboti, thriller. e sigur American Pie 1, 2 si 3.

| Sn4k3 a răspuns:

A.I. - Artificial Intelligence. Vizionare placuta!