| simonna2010 a întrebat:

Am cateva intrebari pentru cei care au citit/vazut City of Bones.
Jace si Clary sunt frati? Nu se plac unul pe altul?
cand se duc la madame dorothea ii spune lui jace ca se va indragosti de persoana gresita? de cine?
nu vor fi impreuna? crying (jace si clary)

3 răspunsuri:
| Pana_Maria_1991 a răspuns:

Spoiler alert*: Jace si Clary nu sunt frati. Se plac chiar foarte mult. Jace se va indragosti de Clary si vor fi impreuna.

| simonna2010 explică (pentru Pana_Maria_1991):

Dar in carte asa scrie. ceva de genu ca sunt fii lui valentin sau asa ceva

| ClaryHerondale a răspuns:

In carte a 3a, Clary afla de la mama ei ca Valentine a crescut doi baieti, unul e Jonathan Morgentesin, adevaratul lui fiu si Jace fiul lui adoptiv. Jace e fiul lui Stephen Herondale pe care Valentine l-a adoptat in speranta ca ii va fi de ajutor mai tarziu. Cei doi baieti si Clary au puteri speciale datorita unor experimente pe care Valentine le-a facut cand acestia nu erau inca nascuti. Clary si Jace au sange de inger si Jonathan are sange de demon. Pentru ca au aflat ca nu sunt frati Jace si Clary au o relatie.