| Alex7843o1o1iqii83i a întrebat:

Am gasit de curand animeul Tales of demons and gods. Am vazut primele episoade, dar deoarece nu stiu bine limba engleza odata ce inaiteam in episoade nu am inteles mai nimic asa am ajuns pe acest site cerand ajutor. Va rog daca este vreun traducator de anime pe aici sau cineva care m-ar putea ajuta sa vad animeul sau sa-l traduca(animeul este chinez) ii cer ajutorul. Te rog traducatorule de anime daca esti aici te rog ajuta-ma, sunt disperata animeul este frumos si pe stilul meu cine stie poate si tie iti place te rog ajuta-ma.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Încearcă sa traduci cuvintele necunoscute cu un dicționar sau chiar google translate. Asa înveți și tu engleza.

| WhiteLife a răspuns:

Cauta-l pe animekage sau mai așteaptă până îl traduc ei și până atunci uită-te la altele sau citește manga. Oricum, parerea mea e că asta e cea mai buna metoda să înveți limba și dacă te mai uiți o sa înveți cuvintele folosite mai des. Sau îl poți căuta dublat in engleză și cu subtitrare.