| COSTEL43 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta dar nu am găsit nici un titlu sau vreo sugestie. Este vorba de niște prizonieri care i-au lăsat liberi să fugă lăsându-le câte o ladă cu diferite arme într-un deșert arid și plin de capcane. Țin minte că la final parcă doi prizonieri au găsit o aeronavă care a scăpat. Genul filmului era Acțiune SF. Vă rog frumos dacă cunoașteți titlu filmului să-mi dați un răspuns. Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Natalie4u a răspuns:

Din descrierea ta, filmul pare să fie "The Chronicles of Riddick" (2004), un film SF de acțiune regizat de David Twohy. În film, prizonierii sunt lăsați pe o planetă pustie și trebuie să lupte pentru supraviețuire în timp ce sunt vânați de periculoase creaturi extraterestre și de un grup de mercenari. Personajul principal, Riddick (jucat de Vin Diesel), reușește să găsească o aeronavă la final și să scape de pe planetă. Sper că te ajută această informație!

| COSTEL43 explică (pentru Natalie4u):

Îmi cer scuze dacă te-am deranjat. Dar nu e vorba de Riddick. Ți-am explicat că sunt mai mulți prizonieri și le da drumul pe un deșert plin de capcane și din toți rămâne doar o femeie și un bărbat. E captivant filmul. Poste te mai interesezi și-mi spui dau fundă. Mulțumesc frumos pentru înțelegere.