| Andr3Yush a întrebat:

Am nevoie de un rezumat la orce film, opera SF...! Lasati un link! Dau funda la primul raspuns folositor! 1

1 răspuns:
| marciana a răspuns:

Race to witch mountain
http://vioreldj.blogspot.ro/......-film.html
Rezumat:doi frati cu puteri supranaturale, Seth si Sara, originari de pe alta planeta, vin pe pamant cu nava lor.Aceasta se prabuseste, fiind luata de un Departament de Aparare.Cei doi trebuie sa aiba grija sa nu fie prinsi de agentii Departamentului, in acelasi timp incercand sa-si recupereze nava.Pe drum, ei dau de un taximetrist, Jack Bruno, si o femeie de la Departamentul de OZN-uri, D.Friedman,care ii ajuta in misiunea lor.Pe drum afla ca copii au vrut sa ajute Pamantul,sa nu fie distrus de neamul lor.
Puterile lor:Seth,fratele mai mare al Sarei,are capacitatea de a-si varia densitatea moleculara.Iar Sara, sora lui, poate citi gandurile celorlalti si poate face telekinezie.
Pe parcurs, ei reusesc sa-si ia nava si pleaca spre casa.
De asemenea, Jack sfarseste fiind impreuna cu D.Friedman.