| SingleForOne a întrebat:

Am o întrebare despre Naruto.
Dacă Obito și Madara au putut controla Kyuubi cu sharinganul, aparent printr-un fel de hipnoză, de ce n-au folosit aceeași putere de hipnoză împotriva altor oameni?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este singura întrebare pe care mi-aș pune-o, din păcate multe animeuri, m-ai ales cele făcute intenționat să fie lungi, te pun în situații de nervozitate, te întrebi de ce au făcut așa și nu ceea ce ar fi putut să facă și era mai rapid. Toate astea că să-l facă mai lung să-l umple cu mai mult material chiar dacă ajunge să fie nefolositor și să uite multe aspecte din trecut. Dar ca să ne gândim m-ai bine, partea răului ar fi câștigat dacă controlau oamenii prin hipnoză și ar fi pierdut cei buni, ceea ce nu era plănuit. În plus, ne arată că nu poate să controleze toți oamenii, doar de acea vor să folosească acea tehnică cu bestia cu zece cozi, care la rândul ei era controlată cu greu.

| Osneros a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce câștiga Madara dacă folosea genjutsu pe Sakura în lupta cu Guy?

| Osneros a răspuns:

Pe care alți oameni și când? Degeaba îl bagă pe Kakashi sub genjutsu dacă se bate cu Naruto și Sasuke.

| SingleForOne explică (pentru Osneros):

Oricine ar fi, ar juca un rol psihologic.

| Osneros a răspuns (pentru SingleForOne):

Ce rol psihologic? Crezi că se speria Sasuke că e Kakashi sub genjutsu? Dacă o luăm cu "oricine ar fi", ce efect crezi că ar avea genjutsu pe ceva persoană neimportantă?

| SingleForOne explică (pentru Osneros):

Nu cred că Obito sau Madara ar fi atât de proști să aleagă pe oricine, ar fi ales cel mai probabil un Kage; iar Sasuke fie nu ar fi fost îndeajuns de puternic, fie nu era în Konoha, deci el iese din discuție. Măcar ai vazut povestea întreagă? Nu cred...

| Osneros a răspuns (pentru SingleForOne):

Cred că nu înțelegi ce face genjutsu asupra oamenilor. Sharinganul NU controlează oameni. Cele mai puternice genjutsu (think tsukuyomi) pot să omoare oameni, dar nu să-i controleze. Nu înțeleg de ce pot controla tailed beasts, dar probabil e plot armor.

| BlindMirror a răspuns:

Fiindcă n-a vrut scenaristul.