| Andreeutza_Dragutza a întrebat:

Am o nelamurire:Voi tot spuneti ca Twilight copiaza pe the vampire diaries, eu am cautat pe net the vampire diarie si mi-a aparut "the vampire diaries(2009)" am cautat si Twilight pe net si mi-a aparut "Twiligth (2008)". Decideti voi, cine pe cine copiaza? funda.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| winchesters a răspuns:

Nu cred ca Twilight a copiat TVD deoarece povestile sunt diferite(doar faza cu vampirii si fata nemuritoare e asemanatoare). Cititi cartile sa vedeti ca nu se aseamana asa multhappy

| emm a răspuns:

Pai filmul twilight si serialul the vampire diaries,(ca sa facem diferenta, ca toata lumea le baga in aceeasi oala)
sunt facute dupa carti.
iar din cate stiu eu, cartile "the vampire diaries" au aparut inainte, d'aia se spune ca stephenie meyer le'a copiatthinking
daa, asa, seamana, pentru. ca amandoua sunt despre vampirii si exista o fata care nu e vampir si care se indragosteste de un vampirthinking
dar sunt si diferente:
1.in twilight, bella e indragostita de un vampir(edward) si de un varcolac(jacob)--in vd. elena e indragostita de 2 vampiri.
2.in vd exista o vrajitoare, exista magie, in twilight, pana acum.nuuthinking
3.in twilight vampirii trebuie sa fie arsi ca sa nu se mai intoarca iar in vd le infige tarusul ala in inima.
etc etclaughing
mie una imi plac amandoua:X
mai mult vampire diaries pentru ca nu prea imi place kristen, mi se pare ca tot timpul arata obosita.nu stiu cum sa ziclaughing
imi place mai mult nina:X
dar oricum, copiate sau nu, amandoua sunt frumoase:XX
nu?smug:d<
byeelove struck

| Andreeutza_Dragutza explică:

La filme ma refer nu la carti, ca la carti stiu ca Twilight a copiat un pic.

| addicting a răspuns:

Buna
Chiar daca cartile din seria Vampire Diaries sunt scrise din '95 sau '96, serialul este total diferit de carti, este regizat pentru timpurile in care ne traim noi senzationala existentalaughing
Asa ca fani Vampire Diaries nu va mai revoltati pe fanii Twilight!
Chiar daca in primele episoade din Vampire Diaries, Damon citeste o carte din seria Twilight si are o parere cam proasta despre Edward
Nu cred ca regizoarea a facut asta cu rautate asa ca fiti calmi
Eu am fost cucerita de ambele fenomene
Te pup
Bye

| Blaiiir a răspuns:

Din cate stiu eu cartile the vampires diares sunt mai vechibig grin Dar de ce nu cititi voi mai bine cartile sa va convingeti?

| Ari a răspuns:

Pai. Aici nu e de decis.
Si eu am vazut prima Twilight iart dupa aceea TVD.
La fel la Twilight, TVD este ecranizarea unor carti care acum au fost relansate. Cartile au fost scrie prima data inainte de anul 2000. Nu stiu sigur cand si nu vreau sa dau un an eronat. Sunt normal si asemanari. Si probabil Stephanie nu a avut chiar atata imaginatie precum spune, dar amandoua sunt povesti reusite.
Daca totusi ar fi sa zicem cine pe cine copiaza, e clar ca Twilight pentru ca e muult mai recent decat TVD

fundabatting eyelashes?

anonim_4396
| Anonim a răspuns:

Eu nu am auzit pe nimeni niciodata spunand ca Twilight a copiat The Vampire Diaries. In schimb, mereu am avut impresia ca The Vampire Diaries e putin copiat dupa Twilight. Si eu stiam ca Twilight a aparut mai devreme, asa ca daca unul a fost copiat dupa celalt, sigur a fost The Vampire Diaries.

| Seena a răspuns:

Fratele meu se uita la "The Vampire Diaries" si a zis ca e diferit fata de Twinlight(in afara vampirilor)

Întrebări similare