| DenisaCamelia a întrebat:

Am vazut acum ceva timp un film, dar nu mai stiu cum se numeste. Imi amintesc (de pe la jumatate) ca un om batran era imbracat in costum cu pene, iar el avea o fiica. Fiica sa era inalta, slaba si blonda si a adus acasa un barbat. Cei trei au pornit intr-o calatorie in cautarea unei coroane. Au ajuns intr-un sat si au intrat costumati in femei ca sa poata intra intr-un loc numai pentru femei. Apoi fata s-a luptat cu alta fata si a castigat, primind o harta. Au ajuns in fata unui dragon, care s-a dovedit fiind din metal, apoi nu imi aminfesc ce urmeaza, dar stiu ca se termina cum baiatul a gasit o coroana mare si stralucitoare si a pus-o pe capul batranului, iar el a inviat. Inca o data, nu stiu cum se numeste. A fost difuzat pe 14 sau 15 iunie 2019.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pare o porcarie de film chinezeasca, precum cele difuzate pe National TV laughing nu stiu filmul recunosc.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

The Crown and the Dragon (2013)?
https://www.imdb.com/title/tt1913178/

| Romeo44 a răspuns:

Https://tv.acasa.ro/arhiva Cauta postul tv si baga data 14/15 iuni 2019. Nu prea am idee, dar daca chiar vrei sa il cauti, stai 10 minute si vezi pe la fiecare post