| Mari_Marilena_1985 a întrebat:

Am tradus un episod dintr-un serial,i-am pus si subtitrarea, dar acum imi apare fara! cum sa fac sa-mi arate subtitrarea pe film?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Apoi adaugi subtitrarea in film cu un program Xilisoft Video Converter Ultimate, traducerea trebuie bagata in film
1 faci o subtitrare care sa o citeasca playerul tau
2 pui subtitrarea in film
3 il uplodezi unde vrei tu, mare grija cum scrii

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Degeaba ai tradus trebuie facut un program care adauga subtitrarea pe conversatile facute nu e asa usor, playerul nu vede nimic descarca o traducere vei vedea minute si secunde desigur ai nevoie de o traducere exacta pentru filmul acela http://videotutorial.ro/......ial-video/

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru RAY):

Buna! am downloadat programul care i spus dar nu stiu ce sa fac cu el! laughing

| RAY a răspuns:

Daca nu ai inteles zi-mi

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru RAY):

Cand am subtitrat filmul...mi-l arata, dar apoi nu stiu ce am facut si mi-l arata fara! faza e ca se vede si subtitrarea veche pe dedesubt! pot sa o fac sa dispara?

| RAY a răspuns (pentru Mari_Marilena_1985):

Descarci un video fara subtitrare in el, ca programul va adauga subtitrarea ta peste aia vechie, va vi aiurea, desigur daca adaugi cu litere mari si culoare rosie nu se va vedea cea vechie asa aiurea

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru RAY):

Daca stiam sa schimb si culoarea era bine laughing) te am innebunit

| RAY a răspuns (pentru Mari_Marilena_1985):

Despre ce video e vorba? a nu-i nimic si eu stiu cum e cand nu sti, totul se invata

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru RAY):

E un serial, am o pagina cu el pe o retea de socializare si l-am gasit tradus in alta limba si acum fac pe '' desteapta '' dar nu pot sa o scot la capat! laughing

| RAY a răspuns (pentru Mari_Marilena_1985):

Traducerea are secunde, minute, cand bagi filmul playerul citeste subtitrarea?

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru RAY):

Cu media subtitler am facut... daca il pun in player la previzualizare apare! dar daca=l deschid apoi in vlc sa-l vad cu subtitrare...nu apare subtitrarea! are niste numere(inceput si sfarsit scrie) subtitrarea

| RAY a răspuns (pentru Mari_Marilena_1985):

Nu e buna traducera asta e clar, cu bsplayer ai incercat? formatul traduceri este incorect

| RAY a răspuns (pentru Mari_Marilena_1985):

Ai fi putut descarca o traducere o traduceai cu google translate si o bagai in film si gata

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru RAY):

Cu bsplayerul imi deschide doar filmul, dar cu sa pun si subtitrarea nu stiu.cum sa mi dau seama ca e buna subtitrarea

| RAY a răspuns (pentru Mari_Marilena_1985):

Pai scrie srt, si in ea apar minute si secunde, se deschide cu notped

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru RAY):

Pai scrie str la sfarsitul subtitrarii

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru RAY):

Bsplayer sau trebuie sa mai scrie si altceva? de exemplu asta care l am scrie mediasubtitler nu media player

| RAY a răspuns (pentru Mari_Marilena_1985):

Degeaba scrie daca nu tu nu ai scris minute si secuunde descarca programul ala de sus si vezi ce poti face

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru RAY):

Mersi o sa incerc si o sa ti spun!

| SarumanTheWise a răspuns:

Pui subtitrarea langa film, numesti filmu cu numele subtitrari (ctrl+c; ctrl+v)dar fara ''.sub'' la sfarsit. Ar trebui sa mearga.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
FUNDA?!?!?

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru SarumanTheWise):

Nu am inteles. poti sa fii mai explicit? cum sa pun subtitrarea lang film? daca merge bineinteles ca-ti dau funda! happy

| RAY a răspuns (pentru Mari_Marilena_1985):

Fi atenta, eu deschid un notped si scriu traducere exemplu /buna ce faci bla,bla / acel player ce poate intelege nu apare secunde sau minute,asa ca nici un program nu va intelege,player video ca e imposibil, trebuie sa adaugi secunde si minute, descarci o subtitrare in engleza si traduci totul in romana, desigur prima oara vezi daca se potriveste cu filmul, apoi i bagi traducerea definitv

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru RAY):

Offffff... sper sa gasesc o solutie

| HristinaU a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=dCBhQZ8XqPE sper sa te ajute cu ceva

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru HristinaU):

Asta stiam! nu stiu cum sa pun subtitrarea sa se vada permanent! vreau sa pun filmul pe net!