| DNA01 a întrebat:

Am vazut mai demult un film care cred ca incepea cu 3 persoane (un tata si doi baieti) intr-un elicopter iar dupa un timp apare o furtuna foarte puternica, care ii arunca in mare. Cei doi baieti ajung la un tarm. Exploreaza insula si la un moment dat intra intr-o pestera care ii duce intr-o alta lume unde dinozaurii si oamenii convietuiesc. Ei doi invata sa citeasca si sa scrie in limba dinozaurilor. In aceasta lume nu exista techlogie sau orice altceva modern. Li se spune ca cei care ajung in lumea lor (adica cea a dinozaurilor) nu se mai pot intoarce din cauza furtunii de la tarm.
La sfarsit ei reusesc sa scape de pe acea insula si afla ca tatal lor nu e mort.
Atat imi amintesc. Stie cineva cum se numeste filmul?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dinotopia (2002)
# https://www.cinemagia.ro/filme/dinotopia-8500/

| faramatania a răspuns:

Vezi,poate-i Sanctum (2011)
https://www.cinemagia.ro/filme/sanctum-488722/
sau Journey to the Center of the Earth 3D (2008)