| PAULGINIO a întrebat:

Am vazut oto The Originals vreau sa aflu daca este ca si un fel de continuare a acestui serial ca si la Vampire Diraies? Adica la Vampire a fost The Originals ca si un fel de continuare, este si la The Originals ca si un fel de continuare? Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Nu e continuare The Originals, dar mulți se uită la The Originals după TVD.
Și mulți recomandă The Legacies după The Originals, fiindcă plot-ul e despre Hope.

| Bariel a răspuns (pentru DeathOfDreams):

M am uitat la primul sezon din Legacies si l am abandonat, era penibil... nu se compara cu precedentele

| PAULGINIO explică (pentru DeathOfDreams):

The Legacies e tot serial? Il gasesc pe Netflix?

| PAULGINIO explică (pentru Bariel):

E film sau? Cum se numeste pe Netflix?

| Bariel a răspuns (pentru PAULGINIO):

Da, il gasesti pe Netflix, dar ar trebui sa te uiti la TheOriginals ca sa fi pus la curent deoarece Legacies e o continuare a TheOriginals. In TheOriginals este vorba despre povestea familiei Mikaelson, iar in Legacies personajul principal e tot din acea familie

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu e continuare, practic povestea se intampla in acelasi timp cu TVD, sunt episoade cand apar in TVD in Originals. Recomand sa il vezi, pe alocuri este mai bun ca TVD.

| djtannermka2005 a răspuns:

Continuarea este Legacies, dar se bazeaza pe Hope, fiind singura Mikaelson, iar Freya apare abia un episod in sez 2 si se mai bazeaza pe gemenele lui Alaric Lizzie si Josie, Caroline fiind absenta asemenea.